اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۷ شنبه ۲ تير
​معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان:
خط كشي خيابان ها تا پايان فروردين ماه ادامه دارد/ ترسيم نقوش ترافيكي توجه به قوانين را افزايش مي دهد
معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه شهر اصفهان از وضعيت مطلوب خطوط خياباني بهره مند نبود گفت: با همكاري شركت هاي پيمانكار خط كشي خياباني، در كليه ايام سال خطوط رويت پذيري را خواهيم داشت.
 
 
عليرضا صلواتي با اشاره به اقدامات شهرداري در راستاي خط كشي هاي خيابان هاي شهري اظهار كرد: امسال با همكاريهاي 5 شركت متولي خط كشي خيابانها، هماهنگي هاي لازم انجام شد و خطوط لازم در شهر اصفهان كشيده شد.
وي 15 اسفند ماه را آغاز مرحله اجرايي خط كشي خيابان ها عنوان كرد و گفت: خط كشي خيابان ها تا پايان فروردين ماه، با اعتبار 12 ميليارد توماني ادامه خواهد داشت.
معاون حمل و نقل شهرداري اصفهان افزود: اين خط كشي ها با كيفيت مناسب انجام مي شود و در صورت مساعد بودن آب و هوا 50 خيابان شهر به طور كامل خط كشي خواهند شد.
صلواتي با اشاره به اينكه خطوط ترسيم شده روي خيابان ها به سرعت تيره مي شوند گفت: اين مسئله به دليل عدم بارندگي ها، آلودگي هوا، نوع قير و به طور كلي شرايط جوي اصفهان است.
وي خاطرنشان كرد: طبق قرارداد ها پيمانكاران موظف اند تا 2 سال از اين خطوط محافظت كنند، تا در مدت دو سال از خطوط خوب در شهر برخوردار باشيم.
معاون حمل و نقل شهرداري اصفهان يكي از دغدغه هاي مردم را خطوط مناسب خيابان هاي شهر دانست و گفت: با توجه به اين مسئله سعي كرديم با همكاري شركت هاي پيمانكار اين دغدغه را رفع كنيم تا شهر از خطوط مناسبي در طول سال برخوردار باشد.
وي با اشاره به معبرهايي كه به صورت كامل خط كشي مي شوند گفت: رينگ سوم ترافيكي و بزرگراه ها از جمله معابري است كه به طور كامل خط كشي مي شوند.
صلواتي با اشاره به اينكه نقوش مختلف نيز بر روي خيابان ها طراحي و ترسيم مي شوند، گفت: اين نقوش براي آگاهي از وجود مدارس و هشدار هاي كاهش سرعت است، همچنين روي معابر پياده هم اين نقوش ترسيم مي شوند.
وي افزود: ترسيم اين علائم مي تواند موجب توجه بيشتر به قوانين باشد.
معاون حمل و نقل شهرداري اصفهان علائم رانندگي را شامل دو دسته افقي و عمودي دانست و گفت: علائم عمودي همان تابلوهاي ايستاده و علائم افقي نقوش رسم شده بروي خيابان است كه وجود هر دوي اينها باعث مي شود به قوانين بيشتر توجه شود.
وي وضعيت علائم عمودي را خوب ارزيابي كرد و گفت: اميدواريم با تحولي كه در ترسيم علائم افقي ايجاد شده، وضعيت مطلوبي را هم در علائم افقي شاهد باشيم.
صلواتي با اشاره به اينكه براي اولين بار در كشور است كه ترسيم خطوط خياباني به عهده شركت هاي پيمانكار سپرده مي شود، گفت: اين موضوع باعث مي شود تا خط كشي، نگهداري و رويت پذيري به عهده اين شركت ها باشد.
وي افزود: نگهداري و تعمير آسانسور هاي پارگينگ ها و پله هاي برقي هم به عهده شركت هاي پيمانكار است.
معاون حمل و نقل شهرداري اصفهان در پاسخ به اين سوال كه آيا اين مسئله موجب افزايش هزينه ها نمي شود گفت: طبيعتا اين مسئله وجود دارد ولي با اين كار، هميشه خطوط شهري رويت پذير خواهند بود و باعث مي شود تا حدودي مشكلات ترافيكي هم كاهش داشته باشد.
صلواتي اضافه كرد: ايمني، رواني حركت و قانونمندي از دستاوردهايي است كه با اين كار فراهم مي شود پس اين هزينه ها توجيه پذير هستند.
وي در پاسخ به اين مسئله كه اكثر مردم مي گويند در نزديكي ايام عيد خطوط رنگ آميزي مي شوند در صوتي كه در كل سال بايد اين خطوط رويت پذير باشند ادامه داد: البته با اين شيوه كه پيمانكاراني از سوي شهرداري مشخص شده اند ديگر اين رويه نخواهد بود و در كل سال خطوط رويت پذيري خواهيم داشت.
تاریخ:
1395/12/28
تعداد بازدید:
46
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.