اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
افتخاري خبر داد:
كاهش زمان انتظار مسافران در 2 هزار ايستگاه اتوبوس شهر

مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني اصفهان وحومه گفت: قرارداد سيستم BIS يا سيستم مديريت ناوگان اتوبوسراني امضاء شده و اگر اين سيستم در دو هزار ايستگاه اتوبوس كلانشهر اصفهان گسترش يابد، زمان انتظار مسافران كاهش و رضايتمندي مردم و قابليت‌‎هاي اتوبوسراني افزايش مي‌يابد.

قدرت افتخاري اظهاركرد: سيستم حمل و نقل عمومي منظم تنها سيستم حمل و نقل عمومي قابل اعتماد در شهرها به شمار مي‌رود و اگر بخواهيم نظم و اعتماد مردم به سيستم را ايجاد كنيم، بايد بدانيم كه ابرازها و كنترل هاي دستي كارآيي خود را از دست داده‌اند.

وي ادامه داد: يكي از پروژه‌هاي بسيار مهمي كه قرارداد آن منعقد و شروع به كار شده، سيستم BIS يا «سيستم مديريت ناوگان اتوبوسراني» در راستاي به روز شدن سيستم حمل و نقل عمومي است كه اگر اين سيستم در دو هزار ايستگاه اتوبوس كلانشهر اصفهان گسترش يابد، زمان انتظار مسافران كاهش و رضايتمندي مردم و قابليت‌هاي اتوبوسراني افزايش مي‌يابد.

مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني اصفهان وحومه افزود: يكي از شكايات دايمي مردم از اتوبوسراني، عدم رعايت برنامه زمانبندي اتوبوس‌ها است كه امكان كنترل آن را به صورت دستي و با استفاده از نيروي انساني نداريم، از اين رو پروژه BIS بهترين راهكار استفاده از سيستم مديريت ناوگان به شمار ميرود.

وي بهبود فرايند نگهداري از اتوبوس‌ها، فرايند فعاليت‌هاي روزانه اتوبوس و كاهش و صرفه‌جويي در تعداد ناوگان را از جمله مزاياي سيستم مديريت ناوگان اتوبوسراني خواند و گفت: ما مي توانيم با همين تعداد ناوگان موجود 20 تا 30 درصد كارآيي را افزايش دهيم، يعني در سال 97 اگر در حالت عادي به 200 دستگاه اتوبوس ديگر نياز داشته باشيم، با 100 دستگاه مي‌توانيم اهداف مورد نظر را دنبال كنيم.

افتخاري اظهاركرد: طي چند سال گذشته در اتوبوسراني اجراي سيستم BIS دنبال مي‌شد كه پس از رفع نقاط ضعف استقرار سيستم‌هاي مكانيزه اتوبوسراني، سرانجام در فروردين امسال اين پروژه كليد خورد و طبق قولي كه به مردم و شوراي شهر داديم تا شش ماهه اول سال‌جاري اين مهم به ثمر مي‌نشيند.

وي از توسعه و تكميل سيستم جامع نگهداري و تعميرات كه به صورت ناقص در سيستم اتوبوسراني در حال اجرا بوده است، خبر داد و تصريح كرد: توسعه اين سيستم به افزايش عمر ناوگان، كيفيت بهره‌برداري و رضايت مردم از ناوگان اتوبوسراني كمك مي‌كند.

مديرعامل شركت واحد اتوبوسراني اصفهان وحومه ادامه داد: در تحقق اين اهداف بودجه و اعتبارات حرف اول را مي‌زند كه اميدواريم با همراهي مديريت شهري اصفهان منابع لازم براي تحقق اهداف تامين شود.

وي با بيان اينكه پروژه‌هاي توسعه‌اي اتوبوسراني نياز به تامين اعتبار دارد، تاكيد كرد: با توجه به هزينه‌هاي سنگيني كه براي قطار شهري انجام شده، تنها راه تبديل هزينه‌ها به فايده و مزيت اين است كه سيستم اتوبوسراني حمايت شود تا بتواند سيستم قطار شهري را پشتيباني كند.

تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
37
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.