اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
مرتضايي‌نژاد:
هدر رفت آب در پارك ها را گزارش دهيد

مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري اصفهان از آموزش كارگران فضاي سبز براي جلوگيري از هدر رفت آب خبر داد و از شهروندان درخواست كرد هرگونه هدر رفت آب در فضاي سبز را با سامانه 137 شهرداري درميان بگذارند.

فروغ مرتضايي‌نژاد  اظهاركرد: براي تأمين آب مورد نياز فضاي سبز شهر تمهيداتي انجام شده و در خصوص چگونگي مصرف آب نيز جلسات متعددي به صورت ميداني با كارگران فضاي سبز برگزار و توصيه‌هاي لازم براي كنترل سيستم آبياري و مصرف بهينه آب با توجه به كمبود منابع آبي ارايه شده است.

وي افزود: با توجه به هدر رفت آب در برخي از فضاهاي سبز شهر، شركت هاي پيمانكاري كه عرصه‌هاي فضاي سبز را كنترل مي‌كنند، تعهداتي امضاء كردند كه كارگران را در چگونگي آبياري مطلوب طبق جدولي كه از سوي سازمان پاركها و فضاي سبز ارايه شده، ملزم كنند.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان تاكيد كرد: علاوه بر آموزش كارگران براي آبياري فضاهاي سبز، ناظران و كارشناسان اين سازمان در مناطق 15 گانه چگونگي انجام آبياري‌ها را رصد و گزارش مي‌كنند.

وي ادامه داد: در دستورالعمل آبياري فضاهاي سبز، تغييراتي به عنوان كم‌آبياري لحاظ و به مناطق ابلاغ شده تا نظارت‌ها بر اساس كم‌آبياري انجام شود.

مرتضايي‌نژاد با بيان اينكه چنان‌چه هر گونه هدر رفت آبي در شهر مشاهده شود، شركت پيمانكار با جريمه‌هاي سنگيني مواجه خواهد شد، گفت: در اين زمينه هيچ بخششي براي سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان قابل قبول نخواهد بود.

وي تصريح كرد: يك نفر نماينده از سوي سازمان پاركها در مركز 137 شهرداري اصفهان مستقر و پاسخگوي شهروندان است تا هر گونه هدر رفت آب در لحظه كنترل شود.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان از شهروندان درخواست كرد: هرگونه هدر رفت آب در فضاي سبز را با سامانه 137 شهرداري اصفهان درميان بگذارند تا كنترل خوبي براي منابع آبي با توجه به محدوديت منابع صورت گيرد.

وي با بيان اينكه تاكيد ما نگهداشت سه ميليون اصله درخت شهر است كه 10 درصد آنها درختان 50 تا 150 ساله شهر است، اظهار اميدواري كرد: با سيستم كم‌آبياري بتوانيم درختان و فضاي سبز شهر را به خوبي نگهداري كنيم.

تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
23
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.