اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
دور دوم سم‌پاشي درختان شهر اصفهان آغاز شد
.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان گفت: سم‌پاشي عمومي شبانه تعدادي از گونه‌هاي گياهي سطح شهر از تاريخ 19 خرداد لغايت 31 خرداد براي درختان نارون، چنار، زبان گنجشك، بيد، اقاقيا و انواع گونه هاي سرو جهت مقابله با آفت كنه انجام خواهد شد.

فروغ مرتضايي نژاد  اظهاركرد: در عمليات سم‌پاشي به منظور صرفه‌­جويي در ميزان سموم مصرفي و بالابردن كيفيت و سرعت انجام عمليات در مسيرهايي كه امكان‌پذير است، از دستگاه هاي توربولاينر استفاده مي‌شود.

وي با بيان اينكه سموم مورد استفاده براي سم‌پاشي درختان با غلظت‌هاي پايين و بر پايه گياهي بوده كه عوارض منفي كمتري بر محيط زيست و شهروندان دارد، افزود: با اين حال لازم است شهروندان در ايام سم پاشي درختان همكاري لازم را داشته باشند و حتي الامكان از قراردادن خودرو خود در مسير سم پاشي خودداري كرده و از قراردادن مواد غذايي در اين ايام در بالكن ها بپرهيزند.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان ادامه داد: در ايام سم‌پاشي درختان شهروندان بايد درب‌هاي مشرف به مسير سم پاشي را ببندند و چنانچه ميز نانوايي در خيابان قرار گرفته باشد ضروري است متصديان نانوايي قبل از استفاده، ميزها را شستشو دهند تا از بروز بيماري جلوگيري كنند.

وي تصريح كرد: طبق هماهنگي‌هاي انجام شده، اطلاع رساني به شهروندان از طريق بنرهاي هشداردهنده در مسيرهاي سم پاشي در زمان مقرر انجام شده و در هنگام عمليات سم پاشي نيز پيمانكار موظف است يك نفر يا خودرو راهنما در اختيار داشته باشد تا به عابران پياده، مغازه‌­ها و خودروهاي پارك شده اطلاع­‌رساني كند.

وي با بيان اينكه در رفيوژ وسط خيابان‌­هاي مهم و اصلي و در رفيوژهاي كنار، با فاصله 300-200 متر جلوي تانكر، خودرو راهنما در پشت تانكر جهت رعايت موارد ايمني حركت مي‌كند، يادآور شد: عمليات سم پاشي از ساعت 11 شب به بعد كه كمترين تردد وجود دارد، انجام مي شو
تاریخ:
1397/03/22
تعداد بازدید:
17
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.