اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند
طرح‌هاي زيباسازي به پروژه‌هاي عمراني پيوست مي‌شود
.

​سرپرست سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان گفت: طرح هاي زيباسازي شهر در ايام نوروز و هفته فرهنگي اصفهان، به صورت كاملا كارشناسي و با رويكرد كاهش هزينه‌ها اجرا شد.

حسن موذني اظهار كرد: با اجراي طرح‌هاي زيباسازي، چهره شهر در تعطيلات نوروز تغيير كرد اين در حالي بود كه از پرداخت هزينه‌هاي كلان و اضافه پرهيز شد.

وي با اشاره به ساخت مجسمه‌هاي چوبي در سطح شهر افزود: سازندگان اين مجسمه‌ها همگي از اساتيد برجسته كشوري و از هنرمنداني هستند كه در مسابقات بين المللي حضور دارند. مجسمه چوبي اقدامي ماندگار است كه با هزينه‌اي پايين زيبايي خاصي به شهر داد.    

سرپرست سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان با اشاره به برنامه‌ها و سياست‌هاي راهبردي در دستور كار اين سازمان، ادامه داد: ساخت نماد سلمان فارسي در مرحله تامين هزينه است و به زودي نصب خواهد شد. همچنين نصب سرديس شهيد حسن غازي، ارتقاء كيفي فضاهاي عمومي شهر، طراحي فضاهاي پياده، شناسايي نمادها و ساختمان هاي فاخر، تنوع بخشي درآمد سازمان، استفاده از المان‌هاي زيباسازي در اجراي پروژه هاي عمراني و برخورداري پروژه هاي عمراني از پيوست زيباسازي، تغيير مبلمان چهارباغ و الگوگيري از سبك‌هاي معماري قديم از برنامه‌ها و سياست‌هاي در دست اقدام سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان است.

نورپردازي بدون مطالعه، زخمي بر سيماي شهر

عضو شوراي سياست‌گذاري سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان با بيان اينكه "زيباسازي" يكي از قدرتمندترين ابزار شهرداري براي ارتقا كيفيت زندگي شهروندان است، گفت: "زيباسازي" نيازمند يك سازمان پويا و يك متولي قدرتمند است، بنابراين سازمان‌هاي اجرايي تابعه شهرداري بايد در اجراي پروژه‌هاي خود نظر اين سازمان را به طور حتم جويا شوند كه در صورت تحقق اين امر بسياري از مشكلات مرتفع خواهد شد.

كيوان ملت يكي از مشكلات شهر اصفهان را عدم رعايت پيوست‌هاي زيباسازي در اجراي پروژه‌هاي شهرداري ذكر كرد و افزود: نياز است براي هر پروژه پيوست و مجوز زيباسازي لحاظ شده و سازمان‌ها ملزم به رعايت اين موضوع شوند.

وي ادامه داد: پروژه‌هاي نورپردازي بدون برنامه و مطالعه و بدون ضابطه به جز آسيب رساندن به محيط شهري عملكرد ديگري ندارد كه متاسفانه درگذشته به اين موضوع، توجه نشده است. لازم است برنامه‌ريزي‌ها به گونه‌اي باشد كه اين سازمان متولي هر گونه عمليات زيباسازي و بهسازي در محور چهارباغ باشد.

 عضو شوراي سياست گذاري سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان اضافه كرد: ميدان نقش جهان مانند الماسي در دست شهر است كه رويكرد نورپردازي آن بايد متمركز، همگن و عالمانه باشد. هر فردي نمي‌تواند و نبايد در خصوص نورپردازي اين ميدان نظر بدهد، چراكه اين كار تخصص، كارشناسي، رعايت مسائل فني و هنر مخصوص به خود را نياز دارد.   

اصفهان مي‌تواند مركز هنرهاي تجسمي كشور باشد

ملت در ادامه با اشاره به برنامه دوسالانه مجسمه‌سازي و هنرهاي تجسمي، تاكيد كرد: از طريق اين برنامه كارهاي بسيار خوب از سراسر كشور و خارج از كشور جمع آوري شده و اصفهان مي ‌تواند به مركز هنرهاي تجسمي تبديل شود، اين رويداد به اندازه جشنواره بين المللي فيلم‌هاي كودك و نوجوان، براي اصفهان جايگاه و برند ويژه ايجاد خواهد كرد.  

جلسه شوراي سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان به منظور بررسي و اتخاذ تصميم در مورد سياست‌ها و اولويت‌هاي حاكم بر برنامه‌هاي سازمان، بررسي و تصويب صورت‌هاي مالي و تفريغ بودجه سال 96، ارائه گزارش حسابرس و بازرس، ارائه گزارش در خصوص برنامه هاي اجرا شده اين سازمان در سال گذشته و برنامه هاي پيش رو، همچنين به منظور پيگيري مصوبات قبلي اين شورا با حضور شهردار اصفهان، عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان، معاونان شهردار و اعضاي هيئت مديره اين سازمان برگزار شد.

تاریخ:
1397/04/20
تعداد بازدید:
17
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.