اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
نوروزي: خبرنگاران در دفاع از حقوق شهروندان نقش كليدي ايفا مي كنند
.

شهردار اصفهان با اشاره به نقش اثرگذار خبرنگاران در جامعه گفت: خبرنگاران مي توانند در راستاي دفاع از حقوق شهروندان با قلم، عكس و بيان خود نقش كليدي ايفا كنند.

قدرت الله نوروزي در آيين پاسداشت روز خبرنگار كه شامگاه _چهارشنبه 17 مردادماه_ در محوطه باغ چهلستون اصفهان برگزار شد، با بيان اينكه نقد خبرنگاران سرمايه‌اي براي اصلاح امور جامعه است، اظهار كرد: از ابتداي فعاليت در شهرداري اصفهان تاكنون از نقادي‌هاي خبرنگاران بهره‌هاي زيادي برده‌ايم و شايد اگر برخي انتقادات و نوشته‌هاي خبرنگاران نبود، به برخي نكات توجه كافي نمي شد.

وي ادامه داد: ميدان را باز و عرصه را براي فعاليت خبرنگاران فراهم كرديم تا خبرنگاران، ديده‌باني شايسته در جامعه باشند و نقش نظارتي خود را بر تمام رفتارها، كردارها و تصميمات مديران ايفا كنند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه در حمايت از ديده بانان واقعي دفاع از حقوق مردم هر امكاني نياز بوده را تأمين كرده ايم، گفت: خانه اي كه در گذشته در اختيار اصحاب رسانه بود اما مدت ها از اختيار آن ها خارج شده بود را بار ديگر در اختيار اين قشر فرهيخته قرار داديم، همچنين مجوز تردد براي بيش از 100 خبرنگار براي رفت و آمد در نقاط مختلف شهر را صادر و مصاحبه هاي مطبوعاتي زيادي با آنها داشته ايم.

نوروزي با تأكيد بر اينكه شهرداري به نقش اثرگذار خبرنگاران اعتقاد دارند، تصريح كرد: البته مي خواهيم كه خبرنگاران در نقدهاي خود به مرز تخريب نزديك نشوند.

وي با بيان اينكه خبرنگار و عكاس كسي است كه مانند تمام نويسندگان از حق آزادي برخوردار باشند، گفت: عكاسان مي توانند با به تصوير كشيدن يك صحنه از حقوق يك ملت دفاع كنند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه خبرنگار با انعكاس خبرهاي خوب مي تواند اميد را در دل مردم به وجود آورد و نقش نااميد كننده معاندان را افشا كند، افزود: خبرنگاران همچون هنرمندان مي توانند در راستاي دفاع از حقوق شهروندان با قلم، عكس و بيان خود نقش كليدي ايفا كنند.

تاریخ:
1397/05/17
تعداد بازدید:
13
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.