اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
«دوربين‌هاي متحرك ثبت تخلف» به مناطق 15 گانه شهر مي‌آيد
صلواتي:

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: امسال شهرداري اصفهان قصد دارد خودروهاي مجهز به دوربين‌هاي ثبت تخلف را به مناطق 15 گانه آورد تا كمتر شاهد پارك دوبل و توقف در ايستگاه‌هاي اتوبوس باشيم.

عليرضا صلواتي اظهاركرد: اگر بتوانيم پارك دوبل را در معابر حذف كنيم 30 درصد به ظرفيت خيابان‌هاي شهر افزوده و ترافيك را روان‌تر كرده‌ايم.

وي با بيان اينكه يكي از سياست هاي اصلي مديريت شهري نيل به سمت شهر هوشمند است، افزود: يكي از موضوعات مطرح در شهر هوشمند حمل و نقل هوشمند و رصد همگاني بر شهر است، بر اين اساس مديريت شهري اصفهان يكي از برنامه‌هاي خود را افزايش دوربين‌هاي نظارتي در سطح شهر قرار داده است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان با اشاره به تعداد دوربين‌هاي نصب شده در سطح شهر اصفهان گفت: دوربين هاي ثبت تخلف شهر اصفهان از تعداد 140 دوربين در سال 93 به حدود 700 دوربين در سال‌جاري افزايش يافته و اين آمار نشان مي‌دهد مديريت شهري عليرغم مشكلات مالي و افزايش نرخ ارز به تكليف خود عمل كرده است.

وي خاطرنشان كرد: تا پايان مردادماه امسال 400 دوربين نظارت تصويري، ثبت تخلف سرعت، ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و ثبت تخلف عبور از مسيرهاي BRT همچنين دوربين‌هاي آمار بردار مكانيزه و هوشمند به سطح شهر اصفهان اضافه مي‌شود و اين اتفاق بسيار خوبي در ارتقاء ايمني ترددهاي شهروندان در سطح شهر خواهد بود.

صلواتي ادامه داد: شايد در نگاه اول تصور شود كه دوربين‌ها ابزاري براي جريمه و درآمدزايي باشد، اما شهروندان اطمينان داشته باشند كه نيت مديريت شهري جريمه‌كردن نيست، زيرا تمام جرايم به خزانه دولت واريز و چيزي به شهرداري اصفهان برگردانده نمي‌شود؛ از اين جهت بايد گفت كه شهرداري ذي‌نفع نخواهد بود، اما وظيفه خود مي‌داند كه ايمني را در سطح شهر ارتقاء داده و سرعت ترددها را كاهش دهد.

وي با بيان اينكه تخلفات سرعت در بزرگراه‌ها به يك سوم نسبت به گذشته كاهش يافته است، گفت: اين آمار نشان مي‌دهد شهروندان اصفهاني سرعت مجاز را رعايت مي‌كنند و همين موضوع باعث شده در سال 96 نسبت به سال 95 با 10 و نيم درصد كاهش تصادفات منجر به فوت، رتبه اول را در كشور كسب كنيم.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان ادامه داد: آمار به دست آمده نتيجه قانون‌مداري شهروندان، رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي و توجه شهروندان به ايمني خودرو و سرنشينان آن است.

وي يادآور شد: با نصب تابلوهاي توقف پشت خط عابرپياده در تقاطع ها بيش از 90 درصد رانندگان خود را ملزم به رعايت قانون مي‌كنند.

تاریخ:
1397/05/20
تعداد بازدید:
17
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.