اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
آمارنامه شهر اصفهان آبان‌ماه رونمايي مي‌شود
.

رييس اداره آمار و اطلاعات شهرداري اصفهان گفت: تدوين دهمين آمارنامه شهر اصفهان در مراحل نهايي است و اول آبان‌ماه همزمان با روز آمار و برنامه‌ريزي رونمايي مي‌شود.

رسول موسوي اظهار كرد: آمارنامه شهر اصفهان در قالب 20 فصل و بر اساس اطلاعات سال 96 به روز مي‌شود.

وي افزود: فصول مهمي همچون اقليم و آب و هوا، جمعيت و نيروي انساني، انرژي مثل نفت و گاز و ميزان مصارف آنها در شهر، مديريت شهري و اقتصاد شهري در آن لحاظ شده است، همچنين اطلاعاتي درباره محلات اصفهان، پارامترهاي جمعيتي، امكانات و زيرساخت هاي شهري در مباحث آموزش، بهداشت و فرهنگ را در اختيار مديران شهر قرار مي‌دهد.

رييس اداره آمار و اطلاعات شهرداري اصفهان تاكيد كرد: كتاب آمارنامه يك مرجع معتبر، جامع و كارآمد و قابل اتكاء به آمار و اطلاعات در حوزه شهر است كه بر اساس مصوبه شوراي شهر هر ساله تدوين مي‌شود.

موسوي خاطرنشان كرد: تدوين دهمين آمارنامه شهر اصفهان در مراحل نهايي است و اول آبان‌ماه همزمان با روز آمار و برنامه‌ريزي رونمايي مي‌شود.

وي ادامه داد: مشخصات بارز دهمين آمارنامه شهر اصفهان، استفاده از نتايج سرشماري نفوس و مسكن سال‌هاي گذشته و سال 95 همچنين استفاده از شاخص‌هاي مبتني بر ارزيابي عملكرد است، حركت در جهت ايجاد قرائت واحد از تعاريف و مفاهيم اطلاعات شهري، ايجاد بستر اطلاعاتي به عنوان زيرساخت مديريت واحد شهري، فرهنگ‌سازي و ايجاد همگرايي در حوزه برنامه‌ريزي از ديگر اهداف كتاب آمارنامه است.

تاریخ:
1397/06/22
تعداد بازدید:
38
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.