اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
اضافه ساخت مازاد بر پروانه بيشترين تخلف ساخت و ساز در اصفهان
فيض‌اللهي خبر داد:

مدير كميسيون‌هاي ماده صد شهرداري اصفهان گفت: بيشترين تخلفات ساخت و ساز در چهار ماه نخستا در كميسيون‌هاي ماده صد شهرداري اصفهان اضافه ساخت مازاد بر پروانه، تبديل كاربري، احداث بالكن مازاد بر پروانه، كسري پاركينگ و احداث بناي بدون پروانه بوده است.

غلامعلي فيض اللهي اظهار كرد: طي چهار ماهه نخست سال‌جاري در كميسيون‌هاي ماده صد شهرداري اصفهان دو هزار و 439 فقره رأي در خصوص پرونده‌ها صادر شده كه شامل 657 رأي برائت، 386 رأي تخريب، 438 رأي تخريب در زمان بازسازي و 37 رأي تعطيلي بوده است.

وي با بيان اينكه در اين مدت 11 هزار و 353 رأي جريمه و دو رأي رفع مشرفيت نيز صادر شده است، افزود: اگر براي پرونده اي در كميسيون ماده صد رأي مبني بر جريمه صادر شده باشد و مالك توان پرداخت آن را به صورت يكجا نداشته باشد، مالك مي تواند به شهرداري منطقه مراجعه و در شهرداري با توافقي كه با شهرداري خواهد داشت، آن را به صورت تقسيطي پرداخت كند.

مدير كميسيون‌هاي ماده صد شهرداري اصفهان ادامه داد: بخش‌نامه‌اي در اين راستا از سوي وزير كشور صادر شده كه شهرداري‌ها مي‌توانند جرايم ماده صد را تقسيط كنند، اما نمي‌توانند به دليل تقسيط، مبلغ جرايم را كم يا زياد كنند.

فيض الهي تاكيد كرد: اگر مالك ساختمان از پرداخت جريمه امتناع كند، شهرداري منطقه مي‌تواند پرونده را به كميسيون ماده صد ارجاع داده تا به دليل عدم پرداخت جريمه، حكم تخريب صادر شود
تاریخ:
1397/06/22
تعداد بازدید:
37
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.