اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر
دانشجويان براي اداره ارزان شهر ايده بدهند
نوروزي:

شهردار اصفهان گفت: دانشجويان مي‌توانند آزادانه و با امنيت خاطر دست به كار شده و براي افزايش نشاط اجتماعي، كاهش آلودگي هوا و بهبود ترافيك شهري نظرات خود را مطرح كنند.

قدرت الله نوروزي امروز ( سه‌شنبه) در مراسم استقبال از دانشجويان جديدالورود دانشگاه اصفهان اظهار كرد: اصفهان يك شهر خلاق است و به گفته يونسكو اين شهروندان خلاق هستند كه اصفهان را در زمره شهرهاي خلاق جهان قرار داده اند.

وي خطاب به دانشجويان جديد الورود گفت: حتي اگر از شهرهاي ديگر به دانشگاه اصفهان آمده‌ايد، اكنون شهروند اين شهر محسوب شده و در كنار علم‌آموزي مي‌توانيد نقش مشاركتي مهمي در اداره شهر داشته باشيد و طرح‌هاي خلاق ارائه دهيد.

شهردار اصفهان با تاكيد بر تعامل همه جانبه شهرداري و دانشگاه خاطرنشان كرد: دانشجو بايد از زاويه‌اي مناسب شهر را نگاه كرده و در عرصه‌هاي كارآفريني، اشتغال و توليد موفق ايده بدهد و اين‌گونه در اداره بهتر شهر به شهرداري كمك كند، زيرا شهرداري به دنبال يافتن راهكارهاي مناسب براي پاسخ به سوالات مهم در اداره شهر است.

نوروزي عنوان كرد: اصفهان در كنار يك رودخانه شكل گرفت، اما امروز با بحران خشكسالي روبرو است، بنابراين دانشجويان مي‌توانند، ايده‌هاي خود را براي حفظ زيست‌پذير بودن شهر ارائه و پايان نامه‌هاي خود را با اين محور سامان دهند.

وي ادامه داد: دانشجويان مي‌توانند در اين راه بدون دخالت دولت و شهرداري آزادانه و با امنيت خاطر دست به كار شده و براي افزايش نشاط اجتماعي، كاهش آلودگي هوا و بهبود ترافيك شهري نظرات خود را مطرح كنند.

نوروزي با اشاره به شرايط سخت اداره شهر، افزود: در شهرداري وارث بدهي‌هاي بسياري هستيم كه مديريت آن در شرايط سخت تحريم بسيار مشكل شده است، اما تحقق ايده‌هاي شما دانشجويان امكان‌پذير است به شرطي كه به چگونگي حفظ و افزايش كيفيت اداره شهر از راهكارهاي ارزان پاسخ دهيد.

 وي از ايجاد ايستگاه مترو در نزديكي خوابگاه دانشگاه خبر داد و گفت: يكي از نتايج افتتاح خط اول مترو، آسان شدن تردد دانشجويان از دورترين نقطه شهر يعني شمال اصفهان به ميدان آزادي بود تا به وسيله آن سريع و يكپارچه به مقصد خود در دانشگاه برسند.

شهردار اصفهان ادامه داد: با ايجاد جايگاه مناسب در صفه، اتوبوس‌هاي مباركه، سپاهان‌شهر و بهارستان ديگر نياز نيست در داخل شهر تردد كنند و مسافران آن‌ها مي‌توانند از صفه از طريق مترو ادامه مسير خود را طي كنند.

تاریخ:
1397/07/03
تعداد بازدید:
19
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.