اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
ايمني پروژه‌هاي قطارشهري اصفهان در حد مطلوب جهاني است
مدير ايمني سازمان قطارشهري اصفهان:

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست سازمان قطار شهري اصفهان گفت: ايمني پروژه‌هاي قطارشهري اصفهان در حد مطلوب جهاني قرار دارد و ميزان حوادث پروژه‌هاي اين سازمان با كاهش قابل توجهي مواجه بوده است.

مهدي اميري اظهاركرد: در راستاي افزايش سطح ايمني براي پرسنل شاغل در تمام پروژه‌هاي سازمان قطار شهري و حفظ نيروي انساني به عنوان بالاترين سرمايه هر سازمان و همچنين كاهش ريسك، خطر و جلوگيري از توقف در پروژه‌ها به واسطه وقوع حوادث ناگوار جاني، اقدامات مختلفي توسط واحد HSE سازمان صورت پذيرفته است.

وي با اشاره به الزام قرارداد رعايت ايمني در پروژه‌هاي اين سازمان تصريح كرد: با توجه به اهميت موضوع HSE از نگاه مديران ارشد سازمان قطارشهري و حفظ و صيانت از نيروي انساني و اموال بيت المال، در تمامي قراردادهاي اعلامي و ابلاغي به پيمانكاران، يك نسخه قرارداد ايمني ضميمه شده است كه پيمانكاران موظف به اجراي مفاد آن از زمان شروع به‌كار هستند.

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست سازمان قطار شهري اصفهان تصريح كرد: در اجراي پروژه مترو از كارشناسان ايمني با مدرك تحصيلي مرتبط با HSE استفاده شده است؛ در اين راستا حدود 40 نفر مسئول ايمني با مدرك تحصيلي مرتبط در مجموعه پيمانكاري‌هاي قطارشهري سازمان به كار گرفته شده‌اند.

وي با اشاره به روند پيگيري پروانه صلاحيت ايمني پيمانكاران گفت: تمامي پيمانكاران موظف به دريافت پروانه صلاحيت ايمني پيمانكاران از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و ارائه آن به سازمان قطار شهري هستند و اين موضوع با جديت پيگيري مي‌شود.

مدير ايمني، بهداشت و محيط زيست سازمان قطار شهري اصفهان به برگزاري همايش‌ها و دوره‌هاي آموزشي مد نظر اشاره كرد و گفت: سازمان قطارشهري در جهت ارتقاء دانش و فرهنگ ايمني و ايجاد وحدت رويه ما بين پيمانكاران اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي و همايش هاي عمومي و تخصصي با محوريت مسائل HSE به‌صورت دوره‌اي مي‌كند.

وي درباره سيستم تشويق و تنبيه واحد ايمني سازمان ادامه داد: واحد HSE سازمان به منظور ارتقاء فرهنگ ايمني، دستورالعمل تشويق و تنبيه ايمني را تهيه و پس از تاييديه‌هاي مربوطه غالباً پرسنل و پيمانكاراني كه در ايمني بهتر عمل كرده‌اند را مورد تقدير قرار مي‌دهد.

اميري به ارزيابي عملكرد HSE پيمانكاران اين سازمان اشاره كرد و گفت: كليه پيمانكاران موظف به اجراي پايش عوامل زيان آور محيط كار و نيز انجام تستهاي دوره اي هستند. همچنن واحد HSE در هر دوره سه ماه اقدام به ارزيابي عملكرد پيمانكاران در حوزه HSE مي‌كند و نتايج از طريق امتيازات كسب شده اعلام مي‌شود.

وي با اشاره به روزهاي بدون حادثه شديد و فوتي سازمان اضافه كرد: با تلاش تمام همكاران از ارديبشت 95 تا كنون حادثه شديد و فوت در مجموعه قطار شهري رخ نداده است؛  اين مهم باتوجه به تعداد شاغلان در مجموعه و ريسك موجود (فعاليت هاي عمراني در تونل و زيرزمين) در حد مطلوب جهاني قرار دارد
تاریخ:
1397/08/14
تعداد بازدید:
57
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.