اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱ ارديبهشت
مناسبات اقتصادي و فرهنگي كره جنوبي با اصفهان تقويت مي‌شود / توسعه ديپلماسي شهري در اصفهان
نوروزي در برنامه راديويي «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو»:

شهردار اصفهان گفت: توسعه ديپلماسي شهري از شعارهاي اصلي شهرداري اصفهان در دوره جديد بوده كه در اين راستا تاكنون گام‌هاي خوبي برداشته شده است.

قدرت الله نوروزي امروز (شنبه) در برنامه راديويي «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» اظهاركرد: سالروز 25 آبان روز «حماسه و ايثار اصفهان» را در پيش داريم، روزي كه در آن مردم اصفهان بعد از عمليات محرم، 370 شهيد را از ميدان امام خميني(ره) تا گلستان شهدا تشييع و در عين حال جوانان خود را راهي جبهه‌هاي حق عليه باطل كردند.

وي افزود: شهرداري اصفهان همه ساله اين روز را گرامي داشته و امسال نيز در ميدان 25 آبان به همين مناسبت، الماني تحت عنوان «پرواز پرستوها» توسط شهرداري اصفهان نصب شده است.

شهردار اصفهان با گراميداشت روز 24 آبان «روز كتاب و كتابخواني»، گفت: در بازي پرسپوليس و سايپا كه در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد، مجموعه كتاب‌هايي به سرمربيان اين دو تيم اهداء كرديم و هدف ما اين بود كه فرهنگ كتابخواني را در بين هواداران ورزش نيز گسترش دهيم تا سرانه مطالعه افزايش پيدا كند.

وي ادامه داد: به همين مناسبت شوراي شهر اصفهان لايحه اي مبني بر اينكه كتابخانه‌هاي تحت پوشش شهرداري اصفهان ساعاتي از روزهاي تعطيل را به روي علاقمندان باز كنند را تصويب كرد تا مردم بتوانند از اين مكانهاي مناسب بهتر استفاده كنند.

برگزاري 70 برنامه «از ميدان تا ميدان»

نوروزي چهارم آذرماه ميلاد حضرت نبي اكرم(ص) را پيشاپيش تبريك گفت و افزود: از يكم تا سوم آذرماه، « روز نكوداشت اصفهان» را در پيش رو داريم، سه روزي كه بسيار مهم است و شادماني سراسر شهر اصفهان را فراخواهد گرفت.

وي تصريح كرد: به مناسبت روز اصفهان ميهمانان خارجي و داخلي زيادي در شهر خواهيم داشت و 70 عنوان برنامه باشكوه با عنوان «از ميدان تا ميدان» از ميدان امام خميني(ره) تا ميدان امام علي(ع) اجرا مي شود.

شهردار اصفهان گفت: روز اصفهان، فرصتي طلايي براي معرفي بهتر شهر اصفهان به جهانيان براي توسعه گردشگري، معرفي هر چه بهتر شهر و آشنايي بيشتر مردم ايران و جهان با شهر اصفهان است.

وي با بيان اينكه سفراي شهرهاي خواهرخوانده اصفهان و شهرداران شهرهاي خواهرخوانده به مناسبت روز اصفهان در اين شهر حضور پيدا خواهند كرد، اظهار اميدواري كرد: اين چند روز ساير دستگاه‌ها نيز شهرداري اصفهان را در اجراي هر چه بهتر برنامه‌ها همراهي كنند، البته شب گذشته جلسه‌اي با حضور صداو سيما، ميراث فرهنگي، بخش خصوصي و حوزه هنري برگزار شده است.

نوروزي خاطرنشان كرد: توسعه ديپلماسي شهري از شعارهاي اصلي شهرداري اصفهان در دوره جديد بوده كه در اين راستا تاكنون گامهاي خوبي برداشته شده است.

وي با بيان اينكه در اين راستا تاكنون ميهمانان زيادي در شهر اصفهان داشتيم و آخرين آن جلسهاي با سفير كره جنوبي بود كه در آن مباحث ارزشمندي مطرح شد، گفت: در اين جلسه قرار شد مناسبات اقتصادي و فرهنگي كره جنوبي با شهر اصفهان تقويت شود.

ايجاد هم‌افزايي براي توسعه شهر

شهردار اصفهان ادامه داد: در خصوص تراموا، قطار شهري و اتوبوس‌هاي برقي نيز مذاكرات و موفقيت‌هاي اوليه انجام شده بنابراين اميدوارم كره هم اين موضوعات را به صورت جدي دنبال كند تا شاهد تحول خوبي در شهر اصفهان باشيم.

وي تاكيد كرد: در صدد برقراري عقد خواهرخواندگي بين اصفهان و يكي از شهرهاي كره‌جنوبي هستيم تا در شرايط كنوني از فرصتي كه ايجاد شده از طريق كرهجنوبي برخي از مسايل شهر اصفهان را حل و فصل كنيم.

نوروزي با اشاره به هفته جهاني كارآفريني، گفت: در اصفهان 70 برنامه آموزشي و فرهنگي همزمان با 170 كشور جهان به مناسبت هفته جهاني كارآفريني اجرا شد، برنامه‌هاي قابل وصفي كه تعداد آنها نيز رشد خوبي داشت و اميدوارم براي توسعه شهر همافزايي ايجاد كرده و دستاوردهاي خوبي براي شهروندان داشته باشد.

وي با بيان اينكه يكي از شاخصه‌هاي رعايت حقوق شهروندي داشتن هواي پاك است، تاكيد كرد: براي اينكه هواي پاك داشته باشيم بايد همه احساس مسئوليت كرده در اين راستا بايد تمام راهكارهاي منجر به داشتن اين فضاها را عملياتي كنيم.

الزام خودروهاي شهرداري به دريافت كارت معاينه فني

شهردار اصفهان ادامه داد: براي نخستين بار معاينه فني خودروهاي شهرداري را جدي گرفتيم و قرار شد تمام خودروها معاينه فني داشنه باشند، اين موضوع مهم يعني داشتن معاينه فني خودرو را از خودمان آغاز كرده و تمام اتوبوس‌ها و وسايل نقليه مربوط به شهرداري را ملزم به دريافت كارت معاينه فني كرديم.

وي با بيان اينكه از تعداد هشت مركز معاينه فني خودرو اصفهان يكي مربوط به خوردوهاي سنگين بوده كه در مجاورت ورزشگاه بزرگ واقع شده است، گفت: تمام اين مراكز آماده هستند تا پذيراي كساني باشند كه مي‌خواهند معاينه فني دريافت كرده و به داشتن هواي پاك كمك كنند.

نوروزي تاكيد كرد: شهرداري اصفهان با تمام ارگان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي مكاتباتي انجام داد و از مسئولان درخواست كرد كه اين موضوع را جدي بگيرند تا با يك بسيج همگاني در روزهاي پيش رو بتوانيم از ميزان آلودگي هوا بكاهيم، زيرا بسياري از آلودگي‌ها به دليل نداشتن معاينه فني و نقص خودروها است.

راه‌اندازي رستوران در ناژوان با كمك بخش خصوصي

وي با اشاره به فضاهاي ايجاد شده در منطقه ناژوان براي شهروندان، اظهاركرد: ناژوان، منطقه اي با اهميتي براي شهر اصفهان و ريه تنفسي اين شهر به شمار مي‌رود، از اين رو در صدد هستيم در ناژوان فرصت‌هاي خوبي براي گذراندن اوقات فراغت مردم فراهم كنيم.

شهردار اصفهان گفت: در جلسه‌اي تصميم گرفته شد يك ساختمان بلااستفاده در مالكيت منطقه ناژوان به رستوراني براي پذيرايي از مردم تبديل شود، البته بايد فرايند قانوني آن انجام و با مشاركت بخش خصوصي اجرا شود.

وي با اشاره به تدابير اتخاذ شده در آرامستان باغ رضوان براي آسايش مردم، اظهاركرد: در صدد ساماندهي امور آرامستان باغ رضوان هستيم تا فشار كمتري به مردم وارد شود و آرامش به فضاي اين محيط تزريق شود.

نوروزيز با اشاره به راه‌اندازي يك سينما در رهنان، تصريح كرد: با توجه به نبود سينما در غرب اصفهان، طي پيگيري‌هاي انجام شده با مجتمع سينمايي بهمن سبز و مشاركت اين مؤسسه؛ همچنين تصويب شوراي عالي سياست‌گذاري مشاركت‌هاي شهرداري اصفهان، مقرر شد سالن هنرسراي مهتاب به سينما تغيير كاربري داده شود
تاریخ:
1397/08/26
تعداد بازدید:
30
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.