اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ اسفند
حلقه حفاظتي، راه نجات اصفهان از ترافيك است
اصفهان در مسير اميد/

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: رينگ‌ها راه‌هاي نجات اصفهان در شرايط بحراني هستند كه با تسهيل شريان‌هاي ورودي و خروجي شهر و ايجاد راه‌هاي موازي، در بحث پدافند غيرعامل و مواقع بحراني بسيار موثر است.

عليرضا صلواتي اظهار كرد: آنچه روز گذشته در خصوص آغاز عمليات اجرايي تقاطع غير همسطح در بزرگراه شهيد اردستاني اتفاق افتاد، يكي از آرزوهاي ديرينه مردم شهر اصفهان بوده است.

وي با بيان اينكه در شمال و شمال شرق اصفهان با معضلات زياد ترافيكي رو به رو هستيم، افزود: از جمله معابر شرياني شهر محورهاي عاشق اصفهاني، دولت آباد، بعثت، زينبيه و بزرگراه چمران است كه در حال حاضر بيشترين بار سنگين شمال و شرق اصفهان از اين محورها عبور مي كند.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان تصريح كرد: در سال‌هاي گذشته تقاطع غيرهمسطح عاشق اصفهاني احداث شد كه در ايمن سازي محور، موثر و باعث كاهش تصادفات جرحي و فوتي روزانه شد، اما ترافيك سنگين داخل محلات اين منطقه كه روزگاري در حاشيه قرار داشت، باقي ماند.

وي ادامه داد: اتفاقي كه روز پنجشنبه افتاد پس از دو سال پيگيري مداوم براي دريافت مجوز از مراجع قانوني همچون شوراي ترافيك استان، كميسيون ماده پنج، شوراي برنامه ريزي و توسعه استان بود كه در نهايت طرح ادامه بلوار فرزانگان تا بزرگراه شهيد اردستاني تصويب و بررسي كارشناسي انجام شد.

صلواتي با بيان اينكه در شمال و شمال شرق اصفهان هم رينگ حفاظتي و هم ادامه بلوار فرزانگان قرار دارد كه به آينده شهر كمك مي كند، گفت: يكي از راه‌هاي نجات شمال و شمال شرق اصفهان از ترافيك، بلوار فرزانگان است كه از بن بست خارج و به خروجي هاي شرقي شهر اصفهان متصل مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه طبق بررسي هاي انجام شده، احداث تقاطع در بزرگراه شهيد اردستاني كاهش 12 درصدي حجم تردد در خيابان آيت الله غفاري و كاهش 26 درصدي  حجم ترافيك در بزرگراه اردستاني را همراه دارد، افزود: در واقع بين دو تا شش درصد سرعت مطمئنه شبكه و بين پنج تا 16 درصد سرعت در معابر مجاور محور بزرگراه اردستاني، آيت الله غفاري، عاشق اصفهاني و بعثت افزايش پيدا مي كند كه در روان سازي ترافيك هم به لحاظ كاهش زمان سفر، افزايش سرعت مطمئنه و كاهش حجم تردد و آلودگي هوا بسيار تاثيرگذار است.

حياتي‌ترين و ماندگارترين اقدام مديريت شهري اصفهان

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: ساليانه حدود 223 ميليارد ريال كاهش منافع ريالي احداث بزرگراه در خصوص كاهش تصادفات و مصرف سوخت، سرعت، زمان سفر و كاهش آلودگي هوا را خواهيم داشت كه نشان مي‌دهد در كمتر از سه سال معادل هزينه احداث باز مي گردد.

وي با بيان اينكه تقاطع غيرهمسطح در بزرگراه شهيد اردستاني يكي از حياتي‌ترين و ماندگارترين اقدامات مديريت شهري اصفهان خواهد بود، افزود: ادامه آن از بزرگراه شهيد اردستاني به جاده خاتون آباد تا محور خيابان جي در منطقه 15 خواهد بود.

صلواتي خاطرنشان كرد: احداث تقاطع غيرهمسطح در مجاروت كارخانه قند تا يك ماه آينده كلنگ‌زني مي‌شود و به كمربندي شرق اصفهان متصل مي شود و با انجام اين اقدامات از ميدان فرزانگان از شمال تا راه آهن در جنوب رينگ حفاظتي تكميل مي شود، پس از آن نيز با هماهنگي معاونت عمراني استانداري اصفهان برنامه ريزي‌هاي لازم انجام مي‌شود تا بتوانيم مقدمات اجرايي و آزادسازي محور غربي را در شهرهاي درچه، خميني شهر و شهر ابريشم در سال 98 فراهم كنيم؛ اتفاق مهمي كه تاثير بسزايي در كاهش ترافيك بزرگراه شهيد خرازي، شهداي صفه و شهيد دستجردي دارد.

وي با بيان اينكه محور غربي رينگ حفاظتي در كاهش بار ترافيك، زمان سفر، تصادفات در بزرگراه خرازي كه از حد اشباع گذشته، تاثير گذار است، تصريح كرد: همچنين در كاهش بار ترافيكي بزرگراه شهداي صفه، شهيد ميثمي، اتوبان ذوب آهن، بزرگراه شهيد كاظمي و شهيد دستجردي تاثير زيادي دارد.

تاریخ:
1397/09/17
تعداد بازدید:
92
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.