اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ اسفند
صدور 384 پروانه مسكوني براي پلاك‌هاي واقع در بافت فرسوده
فيض خبر داد:

مشاور عالي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان گفت: از ابتداي امسال تا پايان آبان‌ماه براي 384 پلاك واقع در بافت فرسوده پروانه صادر شده است.

محمد فيض اظهار كرد: بافت فرسوده در مناطق مختلف شهر كه مصوبه كميسيون ماده پنج را دارد، قابليت تخريب و نوسازي دارد ، از اين رو امتيازاتي براي بازسازي آنها در نظر گرفته شده است، اما بازسازي خانه‌هاي تاريخي با هماهنگي سازمان ميراث فرهنگي امكان‌پذير است.

مشاور عالي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: امسال مباحث دقيق‌سازي در ارتفاعات مناطق، به‌روز رساني و دريافت مصوبه برخي از ضوابط طرح تفصيلي كه در پاره‌اي از مواقع مغايرت‌هايي داشته است، پوياسازي سيستم شهرسازي مناطق و تسريع در روند صدور پروانه، برگزاري جلسات هماهنگي با كاركنان شهرسازي مناطق و وحدت رويه در انجام امور شهرسازي و سازمان نظام مهندسي پيگيري شده و در حال انجام است.

وي با بيان اينكه معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان به بخش‌هاي مختلفي تقسيم‌بندي شده و مديريت‌هاي متعددي را شامل مي‌شود، افزود: از جمله اين مديريت‌ها، مديريت نظارت بر اجراي ضوابط شهرسازي است كه بر مجموعه ضوابط و مقررات معماري و شهرسازي مصوب كميسيون ماده پنج شوراي عالي معماري ايران و عملكرد شهرسازان مناطق 15 گانه نظارت دارد.

فيض تصريح كرد: اداره سيما و منظر شهري وظيفه كنترل و تاييد نقشه نماي ساختمان‌ها را بر عهده دارد و در سال جاري نيز بازنگري و به روز رساني ضوابط سيما و منظر، اطلاع‌رساني و آموزش مهندسان معمار و كارفرمايان همچنين تقويت و بازنگري كميته تخصصي نما و منظر را در دستور كار خود دارد.

وي ادامه داد: مديريت طرح‌هاي توسعه شهري و منطقه‌اي نيز مباحثي در خصوص شبكه معابر و گذرها، كاربري و نحوه استفاده از پلاك‌ها بر اساس مصوبات كميسيون ماده پنج، پيگيري براي دقيق سازي خطوط بدنه مناطق و ارتفاعات؛ هم‌چنين تهيه طرح گستره‌هاي ويژه شهر، تدوين ضوابط بلند مرتبه‌سازي و مشخص كردن محدوه‌هاي مربوطه، طرح ويژه محور چهارباغ عباسي و تعيين تكليف پهنه غربي، ايجاد هماهنگي و پيگيري امور مربوط به طرح جامع جديد شهر اصفهان را دنبال مي‌كند.

مشاور عالي معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان با بيان اينكه در حوزه مطالعات و برنامه‌ريزي شهري كه يكي از زيرشاخه‌هاي مديريت طرح‌هاي توسعه شهري به شمار مي‌رود، انتشار الكترونيكي و آموزشي مجموعه رصد براي انتقال تجربيات شهرسازي انجام مي‌شود، اظهار كرد: ايجاد زمينه بازآفريني شهري از طريق تدوين و فرايند طراحي و اجراي موفق پروژه‌هاي محرك توسعه در دستور كار است و برنامه‌ريزي اجراي آن در حال انجام است.

وي با تاكيد بر اينكه در حوزه‌هاي مديريت معماري و طراحي شهري مباحث گلوگاهها و نقشه راه براي بازگشايي آنها در حال انجام است، گفت: طرح و مطالعات ارتقاي كيفي محلات شهر به مناطق 15 گانه شهرداري ابلاغ شده است تا در نقاطي كه نياز به محرك توسعه دارد، انجام شود.

تاریخ:
1397/09/19
تعداد بازدید:
62
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.