اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير
چرا از تجمع مقابل هتل عباسي جلوگيري مي‌شود؟
.

مدير پروژه چهارباغ اصفهان گفت: محوطه مقابل هتل عباسي اصفهان در فهرست پنج گذر فرهنگي شهر قرار گرفته است.

سعيد سهرابي  اظهار كرد: قبل از استقرار پاركبان در محوطه رو به‌ روي هتل عباسي، متأسفانه هر نوع خلاف و بزهي در اين نقطه شهر انجام مي‌شد و پاتوق طيف خاص بزهكاران اجتماعي بود.

وي افزود: شدت خلافكاري در محوطه مقابل هتل عباسي بقدري زياد بود كه در تابستان امسال طبق گفته كسبه، ساعت هشت شب مغازه‌هاي كتابفروشي به دليل نبود امنيت تعطيل مي‌كردند.

مدير پروژه چهارباغ اصفهان با بيان اينكه كتابفروشان محوطه رو به روي هتل عباسي از ما درخواست كمك براي رفع اين معضلات داشتند، تصريح كرد: با توجه به اينكه با يك معضل فرهنگي رو به رو بوديم، براي رفع آن بايد راه حل فرهنگي در نظر مي‌گرفتيم بنابراين تصميم بر اين شد مانند بسياري مراكز تجاري و مسكوني براي ايجاد امنيت موقتا از نگهبان استفاده كنيم و ماموران پاركبان در روزهاي اول با پشتوانه نيروي انتظامي مستقر شدند.

سهرابي افزود: متاسفانه مواردي مانند عرضه مواد مخدر حتي به كودكان، قداره كشي كه همزمان با جشنواره فيلم كودك و نوجوان در اين مكان اتفاق افتاد و موجب وحشت گردشگران شد و ساير حوادث بيش از اين قابل كنترل نبود.

وي ادامه داد: مواردي كه در اين محوطه وجود داشت، معضل فرهنگي بود در نتيجه به جاي رجوع به نهادهاي امنيتي و پليس از نيروهاي پاركبان استفاده شد تا كتابفروشي‌ها پس از ساعت هشت شب نيز به فعاليت خود ادامه دهند. برخي سخت‌گيري‌هاي كنوني نيز براي جلوگيري از تجمع دوباره خلافكاران در راستاي تبديل اين نقطه به گذر فرهنگي است.

مدير پروژه چهارباغ اصفهان افزود: شهرداري اصفهان هفته گذشته ميزبان مشاور اجرايي وزير ارشاد بود و در اين ديدار محوطه مقابل هتل عباسي در فهرست گذرهاي فرهنگي شهر قرار گرفت.

سهرابي تصريح كرد: براي رونق بخشي به اين عرصه شهري تصميم داريم سال آينده با تخصيص بودجه حدفاصل خيابان باغ گلدسته تا خيابان چهارباغ را سنگفرش و پياده راه كنيم تا بتوانيم عرصه شهري مناسب با كاربري فرهنگي تعريف كنيم.

وي با بيان اينكه با استقرار پاركبان‌ها در محوطه مقابل هتل عباسي بستر براي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي فراهم شده است، اظهار كرد: كسبه نيز مستنداتي از انجام بزه  توسط جوانان و نوجوانان دارند و حتي در روز تاسوعاي امسال پليس به اين موضوع ورود كرد؛ كنترل فضاي فيزيكي و امنيت محيط شهري بايد حاصل شود تا بتوانيم برنامه‌ها و اهداف را پيش ببريم.

تاریخ:
1397/10/20
تعداد بازدید:
91
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.