اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ يکشنبه ۲ آبان
ادبيات "هم‌سفري" بايد در بين شهروندان جاري شود
صلواتي:

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: روزانه بين 600 تا 800 هزار خودرو در شهر تردد مي‌كنند كه 80 درصد آنها تك سرنشين هستند. براي كاهش تردد خودروهاي تك سرنشين بايد به سمت سفرهاي جمعي وقتي مقصد مشترك است حركت كنيم.

عليرضا صلواتي صبح امروز ( پنجشنبه) در همايش بزرگ هم‌پيمايي اظهار كرد: ايده هم‌پيمايي به وسيله مركز پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر اصفهان و بنا به درخواست شهردار اصفهان براي كاهش تردد خودروهاي تك‌سرنشين مطرح شد.

وي افزود: روزانه بين 600 تا 800 هزار خودرو در شهر تردد مي‌كنند كه 80 درصد آنها تك سرنشين هستند. براي كاهش تردد خودروهاي تك‌سرنشين بايد به سمت سفرهاي جمعي وقتي مقصد مشترك است حركت كنيم.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان ادامه داد: اين هم‌پيمايي در مقاصد بين‌شهري رونق دارد. اما در حوزه شهري شناخته شده نيست. اميد است كه با تبليغات فراوان مردم نيز به انجام اين كار تشويق شوند؛ چرا كه اقدامي ريشه‌دار است.

صلواتي خاطرنشان كرد: سياست مديريت شهري اصفهان تشويق شهروندان به هم‌پيمايي و ايجاد تسهيلات براي خودروهايي است كه تك‌سرنشين نباشند.

وي اظهار كرد: شركت‌هاي دانش بنيان اقدام خوبي در زمينه نرم افزاري انجام داده است و اپليكيشن "همسفرياب" را طراحي و در اختيار شهروندان قرار داده است. ادبيات هم سفري بايد در بين شهروندان جاري و ساري شود؛ در اينصورت اثرات مفيدي در بلند مدت براي شهر خواهد داشت.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان به ويژه برنامه "قصه آدم و هوا" اشاره كرد و گفت: اين برنامه با دعوت از نويسندگان، عكاسان، نقاشان و هنرمندان و با هدف كاهش تردد خودروهاي تك سرنشين و رسيدن به هواي پاك برنامه ريزي شده است
تاریخ:
1397/10/27
تعداد بازدید:
95
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.