اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
شركت‌هاي دانش بنيان براي اداره ارزان شهر كمك كنند
نوروزي:

شهردار اصفهان گفت: همه شركت‌هاي دانش بنيان كه مبتني بر علم و دانش هستند مسائل مطرح در شهر را شناسايي و براي اداره ارزان و علمي شهر تلاش كنند.

قدرت الله نوروزي بعدازظهر امروز( چهارشنبه) در مراسم افتتاح پروژه‌هاي منطقه 12 اصفهان  ضمن تشكر از بخش خصوصي براي احداث تصفيه خانه پساب شمال شهر اظهار كرد: با احداث تصفيه خانه پساب شمال شهر يكي از آرزوهاي شهرداري در جهت تعامل با بخش خصوصي و سرمايه گذاري در شهر براي مهار بحران آب  محقق شد.

وي اين اقدام بخش خصوصي را به فال نيك گرفت و اظهار اميدواري كرد: در همه بخش‌هاي شهرداري شاهد چنين اجراي پروژه‌هايي باشيم؛ تابستان امسال يكي از سخت‌ترين و يكي از تهديد آميزترين تابستان‌ها براي فضاي سبز شهر اصفهان بود.

شهردار اصفهان ادامه داد: فضاي سبزي در معرض مرگ قطعي بود، اما مسئولان در شركت آب منطقه اي و آب و فاضلاب به كمك شهرداري آمدند به طوري كه با تصفيه و خريد پساب‌ها و استفاده بيشتر از 30 هزار تانكر از بيرون توانستيم بحران خشكسالي را سپري كنيم.

نوروزي خاطرنشان كرد: تابستان امسال پيش بيني‌هاي ترسناكي در خصوص از بين رفتن فضاي سبز اصفهان مطرح شده بود كه هويت شهر را در معرض خطر قرار داد، اگر درختان چناري كه بيش از 100 سال عمر داشتند از بين مي رفت يكي از هويت هاي اصلي شهر نابود مي شد و اصفهان در مسير اميد به ياس و نااميدي تبديل مي شد، اما همت والاي مسئولان و مديران شهري همچنين حمايت مديران استاني موجب شد بحران كم آبي را پشت سربگذاريم و امروز شاهد افتتاح شبكه ثانويه شمال شهر اصفهان هستيم .

وي اضافه كرد: قرار است تصفيه خانه شمال شهر در هر ثانيه 100 ليتر آب را تصفيه و در اختيار مديريت شهري قرار دهد. از بين 5 هزار هكتار فضاي سبز شهر  3700 هكتار از سوي شهرداري بايد آبياري شود كه با توجه به بحران ايجاد شده در زاينده رود و تحليل هاي نادرست در سطح استان هاي ديگر و حتي در سطح ملي بايد به سراغ اجراي چنين طرح‌هايي حركت كنيم.

شهردار اصفهان با بيان اينكه با اجراي اين طرح نزديك به 300 هكتار از فضاي سبز شهر در امان است، خاطرنشان كرد:  منطقه 12 با 240 هكتار و منطقه دو با 190 هكتار همچنين فضاهاي سبز بختيار دشت به همت اين شركت دانش بنيان و مشاركت شهرداري و تدبير مديران از خشكسالي در امان خواهد بود و مشكلي براي آبياري درختان در تابستان وجود ندارد، اما اين به معناي رفع خطر نيست، بلكه بايد با نگاه زيست محيطي با شنيدن دغدغه دوستداران محيط زيست ، فعالان سمن هاي محيط زيست، تغيير نوع كشت، نوع آبياري، نوع بذر و مراقبت از گونه هاي گياهي در جهت حفظ فضاي سبز شهر گام برداريم؛ همه بايد دست به دست هم دهيم تا اصفهان از اين خطر رهايي يابد

نوروزي اظهار كرد: لازم است با تعامل ميان بخش خصوصي و شهرداري كاري كنيم كه پروژه هاي مشاركتي در همه شهر اتفاق افتد؛ اميدوارم همه شركت هاي دانش بنيان كه مبتني بر علم و دانش هستند مسائل مطرح در شهر را شناسايي و براي اداره ارزان و علمي شهر تلاش كنند.

تاریخ:
1397/11/03
تعداد بازدید:
52
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.