اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
خانه تكاني پايانه‌هاي مسافربري اصفهان در آستانه نوروز 98
.

مديرعامل سازمان پايانه‎هاي مسافربري شهرداري اصفهان گفت: اقدامات بسيار خوبي در سطح پايانه‌هاي شهر در حال انجام است تا امكانات بيشتري براي استفاده شهروندان و مسافران در نوروز 98 فراهم شود.

 عباس محبوبي  اظهار كرد: تجهيز پايانه‌هاي مسافربري شهر به امكانات رفاهي جزء مهمترين برنامه‌هاي سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري اصفهان است؛ در اين راستا با توجه به استقبال مسافران از اتاق مادر و كودك در پايانه كاوه، ايجاد اين اتاق در پايانه مسافربري صفه نيز در دستور كار قرار گرفت و اجرا شد.

مديرعامل سازمان پايانههاي مسافربري شهرداري اصفهان تصريح كرد: با تمهيدات در نظر گرفته شده، مادران در اتاق مادر و كودك مي‌توانند در كمال آرامش ضمن تغذيه نوزادان خود و انجام امور بهداشتي آن‌ها به استراحت بپردازند.

محبوبي با بيان اينكه در شهربازي طبقه زيرين پايانه مسافربري صفه، فضايي به عنوان «اتاق تولد كودكان» پيش‌بيني شده است گفت: اين اتاق براي استفاده خانواده‌ها ايجاد شده تا در صورت تمايل همزمان با سالروز تولد كودكان براي برگزاري جشن تولد مورد استفاده قرار گيرد.

وي  ادامه داد: در پايانه‌هاي مسافربري همچنين فضاهايي براي اورژانس اجتماعي در اختيار سازمان بهزيستي قرار داديم تا كودكاني كه اختلالات رواني دارند يا سالمندان را هدايت و مشاوره دهد.  

محبوبي همچنين از طراحي پمپ گازوييل در پايانه مسافربري صفه خبر داد و خاطرنشان كرد: به منظور رفاه حال رانندگان اتوبوس و جلوگيري از اتلاف وقت مسافران، احداث پمپ گازوييل در پايانه صفه در دستور كار است.

مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري اصفهان با اشاره به بهره‌برداري از اتوماسيون بار پس از 20 سال اظهار كرد: از ويژگي‌هاي بارز اين اتوماسيون جلوگيري از قاچاق كالا و مواد مخدر، تجميع دفاتر خارج از پايانه كه باعث نارضايتي شهروندان شده بود، نظارت بر حمل بار با اتوبوس‌ها جهت جلوگيري از بارگيري بارهاي پرخطر و بيمه نامه اطمينان شهروندان نسبت به جابه جايي ايمن بار است.

وي ادامه داد: اتوماسيون بار با هزينه‌اي بالغ بر پنج ميليارد ريال احداث و مورد بهره‌برداري قرار گرفت، البته طرح توسعه اين اتوماسيون نيز امروز كليد خورد.

محبوبي با اشاره به بهره‌برداري از ژنراتور برق كاوه تصريح كرد: ديزل ژنراتور 450 كيلووات پايانه كاوه در حالت اضطراري مي‌تواند برق اين پايانه را تامين كند، اين پروژه نيز با هزينه اي بالغ بر شش ميليارد ريال احداث و به بهره‌برداري رسيد.

 
تاریخ:
1397/11/18
تعداد بازدید:
105
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.