اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
ناوگان حمل بار و كالا در اصفهان قانونمندتر مي‌شود
طهماسبي:

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان گفت: لوايح "زيست محيطي" و "عوارض اضافه تناژ" لايحه‌هاي بازدارنده‌اي در راستاي رعايت حقوق شهروندي است كه به منظور قانون‌مند كردن ناوگان حمل بار و كالا در اصفهان به شوراي شهر ارسال شد.

مجيد طهماسبي اظهاركرد: ساز و كار اجرايي سازمان مديريت حمل ونقل بار از اواخر سال 92 شكل گرفت و در اين مدت درگير بروكراسي اداري براي شكل دهي كليات سازمان بوده است؛ تلاش‌هاي بسيار خوبي به خصوص در يكسال اخير با لحاظ قوانيني در حوزه حمل و نقل بار انجام شد تا به كمك آن ساماندهي خوبي در اين راستا انجام و حق و حقوق دو ميليون نفر شهروند اصفهاني رعايت شود.

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان با اشاره به لايحه زيست محيطي اين سازمان، افزود: بر اساس اين لايحه خودروهايي كه براي شهر اصفهان آلايندگي ايجاد كنند و در اثر تردد باعث افزايش ذرات آلاينده در هوا شوند، عوارضي به آنها تعلق خواهد گرفت كه بيشتر اين عوارض جنبه كمك به ارتقاء استانداردها در خودروهاي حمل و نقل بار را دارد.

وي ادامه داد: لايحه زيست محيطي سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان در صحن علني شوراي شهر اصفهان مورد تصويب قرار گرفت و پس از تصويب استاندار اصفهان به قانون تبديل خواهد شد.

طهماسبي با اشاره به لايحه "عوارض اضافه تناژ" گفت: يكي از عواملي كه به شدت زيرساخت‌هاي شهري و المان هاي شهري را دچار خسارت مي‌كند، موضوع «اضافه تناژ» است؛ اضافه تناژ باعث مي‌شود فرمان‌پذيري خودرو كاهش يافته و با افزايش فشار بر روي موتور خودرو، احتراق به شكل كامل انجام نشود و به همين دليل افزايش مصرف سوخت و آلايندگي اتفاق خواهد افتاد كه خطرات زيادي را براي شهروندان نيز به همراه خواهد داشت.

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان با بيان اينكه لايحه عوارض اضافه تناژ در صحن علني شوراي شهر اصفهان تصويب و در انتظار تاييد نهايي توسط استاندار اصفهان است، گفت: در صورت تصويب اين لايحه توسط استاندار، موضوع اضافه تناژ در ابتداي سال آينده قانون خواهد داشت و خودروهايي كه در اين حوزه تخلف داشته و خسارتي به شهر وارد مي‌كنند، بايد عوارض به شهرداري پرداخت كنند.

وي تاكيد كرد: اين دولايحه، لوايح بازدارنده در راستاي رعايت حقوق شهروندي است و هدف اين لوايح درآمدزايي براي شهر نبوده است.  

طهماسبي با بيان اينكه رانندگاني كه سيستم خودرو خود را بر استاندارها منطبق كنند عوارض پرداخت نخواهند كرد، افزود: 10 هزار كاميون و 35 هزار وانت تحت پوشش سازمان مديريت حمل و نقل بوده و با استفاده از حمل و نقل شهري، محيط زيست شهري را تحت تاثير قرار مي‌دهند.

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان تصريح كرد: 70 درصد ذرات معلق در هوا مربوط به خودروهاي سطح شهر است كه 30 درصد از آن‌ها را خودروهاي سنگين تشكيل مي‌دهند، بنابراين با تغيير در سيستم سوخت رساني اين خودروها مي‌توان آسيب وارده به شهر را كم كرد.  

 
تاریخ:
1397/11/18
تعداد بازدید:
99
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.