اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
فعاليت هاي عمراني در چهارباغ عباسي متوقف شد
در آستانه نوروز؛

مدير پروژه چهارباغ عباسي گفت: عمليات عمراني پياده راه چهارباغ عباسي از يك هفته گذشته به منظور رفاه حال كسبه، شهروندان و مسافران نوروزي به حال تعويق درآمده است.

 سعيد سهرابي اظهار كرد: عمليات عمراني چهارباغ شامل برخي اصلاحات جزيي و رفع ايرادات فني از جمله شكستگي سنگ‌ها و نامتقارن بودن آنها است كه موجب ايجاد مزاحمت در برخي نقاط براي شهروندان و كسبه مي‌شود.

وي ادامه داد: فعاليت كارگاه‌هاي عمراني با سرعت بيشتري انجام و اين كارگاه‌ها به بيرون از چهارباغ منتقل شد تا شهروندان به راحتي در محور چهارباغ تردد كنند و كسبه نيز به كسب و كار خود بپردازند.

مدير پروژه چهارباغ عباسي خاطرنشان كرد: ادامه فعاليت عمراني و كارگاهي در ايام نوروز به دليل ازدحام و تراكم جمعيت تا نيمه دوم فروردين ماه متوقف است، زيرا با توجه به نزديكي ايام تعطيلات اولويت با كسبه، شهروندان و مسافران نوروزي است.

سهرابي درباره روند اجراي طرح پياده‌راه سازي چهارباغ نيز گفت: طرح پياده‌راه سازي چهارباغ همچنان در دست بررسي بوده و موافقت هاي اوليه آن انجام شده، در اين راستا طرح پياده‌راه چهارباغ، حدفاصل ميدان امام حسين(ع) تا خيابان آمادگاه تقريبا نهايي شده است.

وي افزود: همزمان با بررسي طرح ميراث، فراخواني نيز براي كيفيت بخشي به محور تاريخي چهارباغ انجام شده است، اين كيفيت بخشي شامل توجه به دسترسي، نورپردازي و مبلمان شهري بوده و همزمان با طرح مورد تاييد ميراث به انجام مي رسد؛ در اين فراخوان طرح‌هاي مختلفي ارائه شد و گروهي از متخصصان كه بر روي طرح‌هاي كيفيت‌ بخشي كار مي‌كنند، در حال نمره‌دهي هستند.

سهرابي ابراز اميدواري كرد: طرح كيفيت بخشي نيز همزمان با طرح پيشنهادي ميراث براي قسمتي مياني پياده راه چهارباغ، تا نيمه دوم فروردين ماه به انجام برسد و طرح هاي مورد نظر، با حداقل نقاط ضعف آغاز به كار كرده و تكميل شود.

تاریخ:
1397/12/21
تعداد بازدید:
40
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.