اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
خبرهاي خوش ساماندهي مشاغل شهري اصفهان در راه است
.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: در سال‌ گذشته پروژه‌هاي متعددي مورد مطالعه قرار گرفت كه در سال‌جاري شاهد راه‌اندازي اين پروژه‌ها خواهيم بود.

 محمد مجيري با اشاره به مهمترين طرح‌هاي ساماندهي مشاغل شهري در شش ماهه نخست سال‌جاري اظهار كرد: راه‌اندازي مجتمع صنفي خوارو بار در ميدان مركزي ميوه و تره بار يكي از پروژه‌هاي در حال اجرا است كه در حال حاضر 27 واحد آن آماده واگذاري و مصوبات مربوطه از شوراي اسلامي شهر دريافت شده است.

وي افزود: پروژه عمده‌فروشان خواروبار و مواد غذايي در ميدان مركزي ميوه و تره‌بار اصفهان شامل 111 واحد انبار در زميني به وسعت 15 هكتار در حال اجرا است كه با راه‌اندازي آن بخش زيادي از عمده‌فروشان خواروبار شهر اصفهان كه در حال حاضر مشكلات ترافيكي زيادي در شهر به ويژه خيابان‌هاي صارميه، عبدالرزاق و ولي‌عصر ايجاد كرده‌اند، به اين مركز منتقل خواهند شد.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان تصريح كرد: ساماندهي پرنده‌فروشان سطح شهر اعم از پرندگان زينتي و ذبحي در بازار گل و گياه ارغوانيه و منطقه 10 شهرداري اصفهان نيز در دستور كار قرار گرفته است.

وي از احداث و راه‌اندازي كلينيك خدمات خودرويي در شهر اصفهان خبر داد و گفت: با توجه به اينكه فعاليت 1200 واحد صنفي مكانيكي در شهر مي‌تواند مشكلاتي را در بر داشته باشد، براساس تفاهم‌نامه‌اي كه با اتحاديه خدمات خودرويي سبك اصفهان منعقد شده در جهت روان شدن ترافيك شهري زمين‌هايي را در مناطق مختلف تملك مي‌كنيم تا كلينيك‌هاي خودرو در اين مناطق احداث شود.

مجيري با بيان اينكه در سال‌جاري كلنگ‌زني مجتمع صنفي موتورسيكلت در خيابان سروش انجام مي‌شود، گفت: خوشبختانه مطالعات آن انجام و تغييراتي در طرح صورت گرفت كه امسال شاهد كلنگ‌زني آن خواهيم بود.

وي از انجام مطالعات اوليه و مكان‌يابي جهت ساماندهي فروشندگان ضايعات، اظهار كرد: با توجه به اينكه فروشندگان ضايعات بيشتر در حاشيه شهر مستقر هستند و شرايط نازيبايي براي شهر رقم زده‌اند، ساماندهي آنها در دستور كار قرار گرفته است.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با اشاره به نارضايتي شهروندان از فعاليت سنگبري‌ها و فروشندگان سنگ در خيابان گلستان تا ميدان تاكسيراني، گفت: سازمان ساماندهي مشاغل شهري با ايجاد شهرك صنفي فروشندگان سنگ، سعي در رفع اين مشكل دارد.

وي ادامه داد: يكي ديگر از مسائل پيش رو، ساماندهي موزاييك‌فروشان منطقه دو شهرداري اصفهان بوده كه مطالعات اوليه آن در حال انجام است.

تاریخ:
1398/01/27
تعداد بازدید:
54
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.