اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ پنج شنبه ۳۰ دي
تردد خودروهاي مجهز به سامانه هوشمند در تمام نقاط شهر
.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: تردد خودروهاي مجهز به سامانه هوشمند تنها در مناطق مركزي شهر نيست بلكه در تمام نقاط شهر تردد و تخلفات پارك دوبل را ثبت مي‌كند.

 عليرضا صلواتي اظهار كرد: خودروهاي مجهز به سامانه هوشمند، تخلفاتي همچون پارك دوبل، توقف در ايستگاه‌هاي اتوبوس، تاكسي، حريم تقاطع‌ها و دور ميادين را ثبت مي‌كند.

وي با بيان اينكه خودروهاي مجهز به سامانه هوشمند مجهز به نرم افزاري است كه به دوربين پلاك‌خوان متصل مي‌شود، افزود: اين خودروها با سرعت حداكثر 40 كيلومتر بر ساعت حركت مي‌كند و تمام تخلف‌هاي حاشيه‌اي را از طريق برداشتن پلاك خودروهاي متخلف و مجزا كردن پلاك‌ها از طريق تكنولوژي OCR، در ديتا بيس داخل خودرو ذخيره كرده و با ارسال به مركز كنترل ترافيك و سرور راهور ثبت مي‌كنند و در نهايت رانندگان متخلف مورد اعمال قانون قرار مي‌گيرند.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان با تاكيد بر اينكه طرح ثبت تخلفات ترافيكي از طريق خودروهاي هوشمند با هدف افزايش ايمني و آسايش مسافران حمل و نقل عمومي اجرا شده است، افزود: پاكسازي ايستگاه‌هاي اتوبوس و تاكسي، حذف توقف‌هاي در حريم تقاطع‌ها و در نتيجه افزايش ظرفيت عبوردهي تقاطع‌ها از ديگر اهداف اين طرح است.

وي با بيان اينكه خودروهاي سامانه ثبت تخلفات مكانيزه از نوع پژو 206 سفيدرنگ است كه با سه دوربين نصب شده بر روي آن‌ها، تخلفات به صورت مكانيزه ثبت مي‌شود، تصريح كرد: پس از ثبت پلاك خودروها، براي راننده پيامك اِعمال جريمه ارسال خواهد شد.

صلواتي گفت: ابزارهاي هوشمند، دوربين‌هاي آماربردار، دوربين‌هاي نظارت تصويري و ثبت تخلفات تاثير بسزايي در كاهش ميزان تصادفات داشته است، به طوري كه استفاده از دوربين‌هاي ثبت تخلف ميزان تصادفات درون‌شهري را تا 70 درصد كاهش داده است.

صلواتي افزود: در حال حاضر تعداد 52 تابلو پيام‌رسان خبري در بزرگراه‌هاي شهر اصفهان نصب شده است و وضعيت ترافيك معابر را به رانندگان گوشزد كرده و به آن‌ها كمك مي‌كند تا با انتخاب مسيرهاي روان به متعادل شدن ترافيك كمك كنند.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان با بيان اينكه در حال حاضر مديريت ترافيك بزرگراه‌هاي شهر اصفهان به صورت هوشمند انجام مي‌شود، تصريح كرد: مديريت خودروهاي تك سرنشين در بزرگراه‌ها، ايجاد تسهيلات براي خودروهايي كه تعداد سرنشين آن‌ها بيش از يك نفر است، از طرح‌هاي آينده معاونت حمل ونقل و ترافيك شهرداري اصفهان به شمار مي‌رود.

تاریخ:
1398/04/09
تعداد بازدید:
60
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.