اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱ ارديبهشت
ارسال نخستين محموله كمكي شهرداري اصفهان به سيستان و بلوچستان
شهردار اصفهان از ارسال نخستين محموله كمكي به سيستان و بلوچستان خبر داد و گفت: امروز نخستين محموله شهرداري شامل پتو و مواد غذايي بسته بندي شده كه با تصويب شوراي اسلامي شهر تهيه شده است، به سمت نيك شهر در استان سيستان و بلوچستان حركت مي‌كند.

به گزارش خبرنگار ايمنا، قدرت الله نوروزي صبح امروز _شنبه 28 دي‌ماه 98_ در برنامه راديويي «سلام اصفهان» اظهار كرد: هفته گذشته با مشخص شدن ابعاد گسترده سيل در سيستان و بلوچستان  و احصاء نيازهايي كه در اين منطقه وجود داشت و با توجه به تجربه‌اي كه شهرداري اصفهان در جريان سيل خرم آباد و خوزستان به دست آورده بود، همچنين درخواست‌هاي مردم براي دريافت كمك،  با انگيزه‌اي كه شهرداري و شوراي شهر اصفهان براي كمك به مردم داشتند، آمادگي خود را براي كمك رساني به شهرداران و مسئولان استان سيستان و بلوچستان اعلام كرديم.

وي افزود: بلافاصله روز چهارشنبه نيروها، تجهيزات و امكانات امدادي شهرداري اصفهان به سمت سيستان و بلوچستان اعزام و از روز گذشته در شهر كنارك مستقر شده و در حال امدادرساني است.

شهردار اصفهان ادامه داد: با تشكيل جلسه ستاد بحران در استانداري اصفهان و تقسيم كار، روز پنجشنبه به همراهي تعدادي ديگر از افراد عازم سيستان و بلوچستان شده و از شهر كنارك و منطقه دشتياري بازديد كرديم و از نزديك در بخش اوركي حجم سيل و عمق تخريب را مشاهده كرديم.

وي با بيان اينكه سيل در سيستان و بلوچستان خسارات زيادي را به باغات و زمين‌هاي كشاورزي مردم وارد كرده است، تصريح كرد: سيل راه‌ها را تخريب كرده و باعث شده دام‌هاي مردم تلف شده و خسارات زيادي بر جاي بماند، اما خوشبختانه تلفات جاني بسيار كمي برجا گذاشته است.

نوروزي گفت: در سيستان و بلوچستان جلسه‌اي با استاندار و تعداد ديگري از مسئولان اين استان در فرودگاه كنارك برگزار كرديم و در خصوص نيازها و نحوه خدمت رساني گفت و گويي انجام و براي خدمات رساني بهتر قرار شد به شهرهاي نيك شهر و بخش‌هايي كه در اين مناطق مستقر هستند توسط نيروهاي اصفهان و خيريه‌ها امدادرساني شود.

وي تاكيد كرد: بنابراين از مردم اصفهان كه هميشه كمك رسان نيازمندان بودند تقاضا مي‌شود هرچه سريع‌تر كمك‌هاي خود را با هماهنگي ستاد بحران، هلال احمر، شهرداري و ديگر مراجع به اين محل‌ها ارسال كنند تا اقدامات با هماهنگي انجام و به افراد نيازمند، امدادرساني شود.

شهردار اصفهان اظهار كرد: علاوه بر كمك‌هايي مانند پتو و مواد خوراكي، بايد با تامين اعتبار و ارسال تجهيزات در زمينه بازسازي زيرساخت‌ها شامل راه‌ها، مسيرهاي عبور و مرور، پل‌ها و منازل مردم كه به شدت تخريب شده، كمك رساني انجام شود.

وي خاطرنشان كرد: هم اكنون تعدادي از خيريه‌هاي اصفهان در سيستان و بلوچستان مستقر هستند كه مردم مي‌توانند با ارسال كمك‌هاي خود آنها را ياري كنند.

نوروزي عنوان كرد: شرايط در اين شهرها به گونه‌هاي است كه بايد همه كساني كه مي‌توانند، به ميدان بيايند و كمك كنند تا بخشي از آلام مردم كاسته شود زيرا وسعت تخريب‌ها بالا است.

وي ابراز اميدواري كرد: با كمك همه مردم هرچه زودتر شرايط زندگي مردم نيازمند سيستان و بلوچستان به حالت عادي بازگردد و خيريه‌هاي اصفهان با كمك مردم بتوانند در ساختن مدارس، منازل و خانه‌هاي بهداشت كه وجود آنها ضروري است، اقدام كنند.

تاریخ:
1398/10/28
تعداد بازدید:
21
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.