اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
منوچهري خبر داد:
ورود تاكسي‌هاي زرد به چرخه حمل و نقل اينترنتي

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان گفت: ظرف ماه هاي آينده ورود تاكسي‌هاي زرد در قالب تاكسي اينترنتي آغاز مي‌شود.

هادي منوچهري  در مورد ورود تاكسي هاي زرد به چرخه خدمت رساني اينترنتي اظهار كرد: ميزان جذب سفر تاكسي‌هاي پلاك (ت) يا همان تاكسي هاي زرد رنگ به دلايل مختلف از جمله حضور خودروهاي شخصي اينترنتي در قالب اپليكيشن‌هاي حمل و نقل، توسعه ناوگان اتوبوس‌راني و قطار شهري و همچنين استفاده روز افزون شهروندان از خودروهاي شخصي به صورت تك سرنشين در سال‌هاي اخير كاهش يافته است.

وي افزود: امروز بزرگترين مشكل در اين مورد، وجود خودروهاي شخصي اينترنتي است كه بدون هيچ گونه نظارت قانوني و برخلاف قوانين فعاليت مي‌كنند و بسياري از كلانشهرها درگير اين چالش هستند كه بايد تاكسي هاي زرد به سمت اين مسير و روش‌هاي اينترنتي گام بردارند و در گام بعدي حمل مسافر به صورت دربستي انجام شود.

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان درخصوص ورود تاكسي‌هاي زرد به چرخه حمل و نقل اينترنتي گفت: كار مطالعاتي ورود تاكسي‌هاي زرد در قالب تاكسي هاي اينترنتي آغاز شده است و ظرف ماه‌هاي آينده پياده سازي آن آغاز مي‌شود، ضمن اينكه با روش‌هاي مختلف قانوني سعي شده است با تحت نظارت قرار دادن مسافربران شخصي اينترنتي ميزان حضور آنان كمتر يا نسبت به تعيين تكليف نظارت آنان اقدام شود.

منوچهري ادامه داد: بر اساس مطالعات صورت گرفته در مراكز علمي و آماري حمل و نقل و ترافيك شهرها، روند ريزش خودروهاي مسافربر شخصي آغاز شده است و اين روند به دلايل مختلف از جمله به صرفه نبودن هزينه دريافت نرخ سفر مسافر براي راننده و دلايل و موانع قانوني ادامه خواهد داشت.

وي با بيان اينكه براي ورود تاكسي هاي زرد به سهم بازار حمل و نقل و در فضاي مجازي همكاري همزمان بخش خصوصي، رانندگان تاكسي، دستگاه هاي همكار از جمله قوه قضاييه، شهرداري و در نهايت شهروندان نياز است، گفت: شهرداري‌ها از جمله حوزه حمل و نقل شهرداري اصفهان در اين مورد فعاليت خود را شروع كرده، البته بدون همكاري بخش‌هاي ياد شده امكان اجراي طرح هاي اين چنين با مشكل روبه رو خواهد شد.

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان با اشاره به ورود مديريت شهري به حوزه حمل و نقل به خصوص تاكسيراني يادآور شد: مديريت شهري جديد در حوزه حمل و نقل در رفع مشكل و چالش‌هاي اخير جدي است و قصد ندارد انباشت مشكلات را به مديران بعدي شهري واگذار كند و قشر عظيم و صبور تاكسيران را تنها بگذارد.

وي در خصوص افزايش نرخ تاكسي و خدمت رساني ناوگان تحت پوشش سازمان تاكسيراني افزود: تغيير نرخ كرايه تاكسي در سطح كلانشهر اصفهان مانند بسياري از كلان شهرها به دليل وجود برخي شرايط و دلايل منطقي و با نظر بسياري از رانندگان تغيير پيدا نكرده است كه به نظر مي رسد در شرايط فعلي بهترين تصميم است و در صورتي كه رانندگان حوزه حمل و نقل، اعضاء شوراي شهر نسبت به تغيير آن احساس نياز كنند، حتماً در اين خصوص اقدام خواهد شد.

 منوچهري به فعاليت شوراي مشورتي رانندگان اشاره و تصريح كرد: شوراي مشورتي در يك انتخابات سالم و رقابتي از ميان خود رانندگان تاكسي برگزيده شده‌اند كه در تصميمات مهم و كلان شهري، ناوگان تاكسيراني از نظرات افراد استفاده مي كند.

 شهروندان و رانندگان مي‌توانند پيشنهادات و انتقادات خود از عملكرد سازمان، شركت‌هاي حمل ونقل درون شهري، آژانس ها و سرويس مدارس را از طريق فضاي مجازي به آدرس @TAxikhabar تاكسي خبر روابط عمومي سازمان وتلفن گوياي سازمان به شماره 35688100 درميان بگذارند.

تاریخ:
1397/06/22
تعداد بازدید:
18
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.