اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
"هر هفته هم‌ركابي" به منطقه 15 رسيد
.

مدير منطقه 15 شهرداري اصفهان از برگزاري طرح "هر هفته هم‌ركابي" به ميزباني اين منطقه از شهرداري اصفهان خبر داد.

مسعود قاسمي اظهار كرد: توجه به مقوله كاهش آلودگي‌هاي صوتي و هوا در شهرهاي بزرگ همواره يكي از دغدغه‌هاي اصلي مديريت شهري است كه خوشبختانه با ارائه راهكارها و تدابير ويژه‌اي همراه بوده است.

وي افزود: يكي از اين راهكارها سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو در سطح شهر اصفهان است كه هر هفته در يكي از مناطق با دعوت از مديران و ساير اقشار جهت نهادينه‌سازي استفاده از دوچرخه به عنوان وسيله نقليه كم حجم، راحت و ورزشي شاد، بدنساز و سرگرم كننده و موثر اجرا مي‌شود.

مدير منطقه 15 شهرداري اصفهان تصريح كرد: لزوم فراهم كردن زيرساخت‌هاي ضروري دوچرخه سواري و نهادينه كردن فرهنگ استفاده از اين وسيله نقليه، مشاركت، همفكري و همكاري تمامي نهادهاي فرهنگي، اجرايي و ورزشي را مي‌طلبد.

قاسمي خاطرنشان كرد: استفاده از دوچرخه علاوه بر كاهش ترافيك معابر شهري و بهبود شاخص‌هاي توسعه پايدار مي‌تواند زمينه سلامت روحي و رواني هرچه بيشتر مردم را فراهم آورد و متعاقب آن استفاده كاركنان دولت و مديران، معتمدان محلي و همچنين ساير نهادها از اين وسيله نقليه پاك و ارزان مي‌تواند باعث ترغيب هرچه بيشتر مردم براي استفاده از دوچرخه در ترددهاي شهري شود و اين خود گامي مهم در راه ارتقاي سلامت جامعه و افزايش فرهنگ دوچرخه سواري و توسعه آن در اين منطقه خواهد بود.

وي با اشاره به ميزباني منطقه 15 شهرداري اصفهان در پنجمين هفته از طرح "هر هفته همركابي" اظهار كرد: همدلي، همراهي و همركابي ارگان‌ها، نهادها و ساير آحاد مردم در محلات مختلف با پرسنل شهرداري اصفهان به عنوان پيشگام در اين عرصه و در سه شنبه‌هاي بدون خودرو اين بار در منطقه 15 متبلور شده است و اين برنامه در روز سه شنبه 15 آبان ماه، راس ساعت 6:30 صبح از محل شهرداري منطقه برگزار مي‌شود و ميزبان علاقمندان و ورزش دوستان خواهيم بود.

قاسمي اظهاركرد: با اجراي چنين طرح‌هايي و تامين زيرساخت‌هاي لازم، مي‌توانيم شاهد شهري مملو از دوچرخه‌سوار باشيم تا بار ديگر، اصفهان به عنوان شهر دوچرخه‌ها به ايرانيان معرفي شود.

تاریخ:
1397/08/13
تعداد بازدید:
40
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.