اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
اشرفي:
نخستين سينماي غرب اصفهان در منطقه 11 افتتاح مي‌شود

مدير منطقه 11 شهرداري اصفهان گفت: با توجه به نبود سينما در غرب اصفهان، طي پيگيري‌هاي انجام شده با مجتمع سينمايي بهمن سبز و مشاركت اين مؤسسه؛ همچنين تصويب شوراي عالي سياست‌گذاري مشاركت‌هاي شهرداري اصفهان، مقرر شد سالن هنرسراي مهتاب به سينما تغيير كاربري داده شود.

حميد اشرفي اظهار كرد: با راه‌اندازي نخستين سينماي غرب اصفهان در منطقه 11 شهرداري اصفهان، شهروندان و ساكنان اين منطقه مي‌توانند فيلم‌هاي سينمايي روز كشور را در اين سينما تماشا كنند.

وي افزود: برنامه‌هاي فرهنگي شهرداري كه در سالن هنر سراي مهتاب برگزار مي‌شد، بر اساس توافق در سال‌هاي آتي نيز در اين مركز برگزار خواهد شد.

مدير منطقه 11 شهرداري اصفهان از راه اندازي محور گردشگري در مجاورت حمام تاريخي رهنان خبر داد و گفت: در بخشي از اين محور گردشگري «طبيب خانه» ايجاد خواهد شد كه در اين رابطه با متخصصان طب سنتي وارد مذاكره شده‌ايم، همچنين در كنار طبابت پزشكان طب سنتي، بخش عطاري و داروهاي گياهي نيز فعال خواهد شد.

وي راه اندازي باغ بستني، نانوايي سنتي و فروشگاه‌ها و كارگاه‌هاي صنايع دستي رهنان از جمله خاتم‌كاري، منبّت، قلم‌زني و ريخته‌گري را از ديگر بخش‌هاي محور گردشگري رهنان عنوان كرد و گفت: در حال حاضر مذاكراتي با ميراث فرهنگي انجام و مقرر شده كه ميراث فرهنگي، محور گردشگري رهنان را تعريف كند.

اشرفي با تاكيد بر اينكه محور گردشگري، منطقه 11 را متحول مي‌كند، گفت: با مشاركت بخش خصوصي در صدد خريد چند خانه تاريخي هستيم تا بتوانيم محلي را به عنوان «موزه مردم شناسي رهنان» راه‌اندازي كنيم.

وي خيابان ابوذر را يكي از شلوغ‌ترين خيابان‌هاي منطقه 11 شهرداري اصفهان دانست و تصريح كرد: در صورت تصويب شوراي ترافيك و طراحي شهرداري اين خيابان به پياده‌راه تبديل خواهد شد.

تاریخ:
1397/08/13
تعداد بازدید:
62
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.