اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
رضايي:
كمبود آب در كوه صفه مديريت شد

مدير منطقه پنج شهرداري اصفهان از مديريت صحيح آب در مجموعه صفه در تابستان امسال و همزمان با اوج خشكسالي خبر داد و گفت: در تابستان به شدت مشكل كم‌آبي در مجموعه صفه وجود داشت كه با مديريت صحيح آب، شهرداري منطقه توانست از اين بحران عبور كند.

احمد رضايي اظهار كرد: با تقسيم عادلانه و جيره‌بندي آب در مجموعه صفه، شهرداري منطقه پنج توانست با كمترين خسارت به درختان بحران كم‌آبي را در تابستان پشت سربگذارد.

وي با اشاره به انتقال خطوط لوله پساب تصفيه‌شده از سپاهان‌شهر به صفه افزود: نخستين مرحله براي برون رفت از خشكسالي در تابستان انتقال خطوط لوله پساب تصفيه شده از سپاهان شهر به صفه بود كه از اين طريق بخشي از فضاي سبز مجموعه صفه از خشكي در امان ماند، همچنين در تابستان روزانه از طريق دو تانكر، فضاي سبز صفه در سرويس‌هاي مختلف آبياري مي‌شد. 

مدير منطقه پنج شهرداري اصفهان با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي بلندمدت براي تامين آب فضاي سبز در مجموعه صفه تصريح كرد: در آينده‌اي نزديك يكي از خطوط انتقال پساب از سپاهان‌شهر به صفه تحقق مي‌پذيرد و طبق پيش‌بيني‌ها در سال آينده فضاي سبز مجموعه صفه به صورت كامل با پساب تصفيه شده آبياري مي‌شود؛ طبق اين طرح سه موتور خريداري شده كه بر خطوط موجود در انتقال پساب تصفيه شده از سپاهان‌شهر به صفه نصب و راه اندازي مي‌شود.

رضايي با بيان اينكه هر ساله يك درصد از درختان در هر مجموعه فضاي سبز خشكيده مي‌شود، اظهار كرد: اين استاندارد براي همه مجموعه‌هاي فضاي سبز وجود دارد، البته با مديريت بهينه در فضاي سبز مجموعه صفه نيز به رغم خشكسالي در تابستان امسال تنها يك درصد از درختان اين مجموعه خشكيده شد.

تاریخ:
1397/08/13
تعداد بازدید:
52
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.