اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
پورخليلي: هزينه‌هاي تردد معلولان را كاهش دهيم
.

عضو جامعه معلولان اصفهان با بيان اينكه در بسياري از زمان‌ها معلولان براي تردد خود ناچار به استفاده از تاكسي‌هاي خصوصي هستند، گفت: اگر تسهيلاتي مبتني بر مناسب‌سازي براي حمل و نقل عمومي به كار گرفته شود كم‌توانان نيازي به صرف هزينه تاكسي‌هاي خصوصي نخواهند داشت.

محمد پورخليلي اظهار كرد: موانع كالبدي در فضاي شهري يكي از عمده‌ترين عوامل انزواي معلولان و جانبازان است، متاسفانه هنوز معلولان براي ورود به بانك‌ها مجبور هستند از در خروجي بانك وارد شوند و در سينماها نيز وضعيت به همين منوال است، همچنين استخرهاي عمومي هنوز براي استفاده معلولان مناسب‌سازي نشده‌اند.

وي با بيان اينكه بايد هزينه‌هاي تردد معلولان را در شهر كاهش دهيم، افزود: در مكان‌هايي مانند ايستگاه‌هاي مترو، پله‌برقي براي كم‌توانان كمك به حساب نمي‌آيد، بلكه استفاده از آن يك خطر است و تنها وجود آسانسور مي‌تواند آنها را در طبقات جابه جا كند.

عضو جامعه معلولان خاطرنشان كرد: بعضي از ادارات مانند اداره ثبت و احوال فاقد آسانسور هستند و همچنين پله‌هاي موجود در اداره نيز كارايي لازم را براي جابه جايي معلولان ندارد.

وي با اشاره به وضعيت مناسب‌سازي پياده‌راه‌ها براي معلولان گفت: تا حدودي مشكلات مربوط به مناسب سازي پياده‌راه‌ها حل شده، اما هنوز به طور كامل نيازمندي معلولان در اين فضاها مرتفع نمي‌شود.

پورخليلي ادامه داد: شركت واحد اتوبوسراني براي مناسب سازي و تسهيل استفاده معلولان از خدمات اين شركت اقدامات مناسبي را انجام داده است؛ برخي از شهرداري‌هاي مناطق كه بخشي از ارباب رجوعان آن معلولان هستند نيز نياز به مناسب‌سازي دارند.

تاریخ:
1397/09/11
تعداد بازدید:
106
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.