اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد
/افتخار به گذشته،‌ اميد به آينده/
كتابخانه‌ها در دهه فجر

رييس اداره امور كتابخانه‌ها و سالن‌هاي مطالعه سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان گفت: به منظور بزرگداشت ايام‌الله 22 بهمن و چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي چند عنوان نمايشگاه و برنامه در حوزه اداره كتابخانه‌ها در نظر گرفته‌ايم.

 

طيبه فاطمي در خصوص برنامه هايي كه توسط كتابخانه ها در دهه فجر برگزار مي‌شود اظهار كرد: به منظور بزرگداشت ايام الله 22 بهمن و چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، چند عنوان نمايشگاه و برنامه در حوزه اداره كتابخانه‌ها در نظر گرفته‌ايم. كتابخانه مركزي شهرداري اصفهان يك نمايشگاه تحت عنوان «انقلاب اسلامي در آيينه كتاب» از 12 تا 22 بهمن ماه برگزار مي كند و در آن تعدادي از كتاب‌ها، اسناد و منابعي كه با موضوع انقلاب و 22 بهمن سال 1357 است به نمايش مي‌گذارد. در بخش امانت اين كتاب‌ها به مخاطبان ارائه مي‌شود تا مردم بتوانند استفاده كنند.

رييس اداره امور كتابخانه‌ها و سالن‌هاي مطالعه سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري اصفهان ادامه داد: نمايشگاه ديگري در گالري شماره يك و دو كتابخانه مركزي تحت عنوان «چهل تيتر» يا «اصفهان به روايت تصوير» از 13 تا 18 بهمن‌ماه برگزار مي شود.

وي افزود: در اين نمايشگاه تيتر روزنامه‌هاي معتبري كه در سال 57 اطلاعات مربوط به وقايع انقلاب را در اختيار مردم قرار مي‌دادند و تعداد ديگري از نشريات و منابع، فيلم‌ها و اسناد در معرض ديد علاقمندان قرار گرفته است.

فاطمي گفت: كتابخانه نوجوان واقع در فرهنگسراي نوجوان نيز به مناسبت اين ايام مسابقه‌اي تحت عنوان «زندگينامه‌نويسي شهداي انقلاب» برگزار كرده كه اطلاع رساني آن در مدارس انجام شده است تا دانش آموزان علاقمند زندگينامه  شهداي اصفهاني مربوط به پيروزي انقلاب را بنويسند و  به كتابخانه نوجوان از طريق ايميل يا به صورت حضوري ارائه كنند تا پس از كارشناسي به نويسنده بهترين زندگينامه يك جايزه ويژه اهدا شود.

تاریخ:
1397/11/18
تعداد بازدید:
67
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.