اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
افزايش 20 درصدي كرايه تاكسي در شهر اصفهان
.

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان از افزايش 20 درصدي نرخ كرايه تاكسي در سال جاري خبر داد و گفت: مصوبه افزايش 20 درصدي نرخ كرايه پس از طي مراحل قانوني به تاييد نهايي فرمانداري اصفهان رسيد.

 هادي منوچهري اظهار كرد: افزايش 20 درصدي بها براي كرايه تمام تاكسي‌هاي ويژه، خطوط و آژانس‌ها و براي تاكسي‌هاي گردشي در كورس اول 800 تومان و كورس‌هاي بعدي 600 تومان در سال جاري اجرا خواهد شد.

وي با بيان اينكه طي دو سال اخير دليل افزايش نيافتن نرخ كرايه تاكسي فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي بود و بازار كشش لازم براي افزايش كرايه تاكسي‌هاي زرد را نداشت گفت: طبق آمار اعلام شده هزينه‌هاي رانندگان تاكسي افزايش چشمگيري داشته است به همين نسبت افزايش قيمت‌ها و تورم، درآمد آنها نيز كاهش پيدا كرده است و اين موضوعات باعث كاهش 30 تا 40 درصدي ميزان تامين معيشت رانندگان تاكسي شده است كه اميدواريم بخشي از هزينه‌هاي رانندگان ناوگان با افزايش تعرفه‌ها جبران شود.

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان ادامه داد: با توجه به پديدآمدن چند رويداد كاهش درآمد رانندگان نه تنها در اصفهان بلكه در تمام كلانشهرها رقم خورد كه يكي از اين موارد افزايش زيرساخت‌هاي كلانشهرها در حوزه موازي خدمات تاكسي مثل مترو، بي‌آرتي و از همه مهمتر اضافه‌ شدن خودروهاي شخصي بوده است.

منوچهري با اشاره به فعاليت استارتاپ‌هاي اينترنتي در شهر گفت: فعاليت اين بخش تحت نظارت شهرداري نيست و يك درگيري قانوني بين وزارت كشور و وزارت صنعت و معدن وجود دارد كه بايد شيوه‌نامه‌اي تنظيم و به اين درگيري قانوني پايان داده شود، اما همچنان اين موضوع لاينحل باقي مانده است.

وي تاكيد كرد: مجوز صنفي فعاليت مسافربرهاي اينترنتي را وزارت صنعت و معدن صادر مي‌كند، اما شهرداري‌ها پروانه بهره‌برداري را صادر نمي‌كند و در واقع مسئوليت نظارت بر آنها با شهرداري نيست، در حالي كه مطابق مواد 9، 31 و 32 قانون وظيفه شهرداري نظارت بر حمل و نقل عمومي شهر است
تاریخ:
1398/01/25
تعداد بازدید:
72
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.