اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۱۲ آذر
اجراي 171 پروژه بهينه سازي مصرف انرژي در اصفهان
معاون خدمات شهري شهردار اصفهان با بيان اينكه 171 پروژه مرتبط با بهينه سازي مصرف انرژي در مناطق 15 گانه در حال اجراست، گفت: استفاده مطلوب، مؤثر و بهينه از همه ظرفيت‌ها، منابع و نيروي انساني موجب افزايش بهره‌وري در وظايف محوله است.

حسين اميري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، ضمن گراميداشت فرارسيدن اول خرداد ماه «روز بهره وري و بهينه‌سازي مصرف»، اظهار كرد: بهره وري مي‌تواند بيشترين استفاده از كمترين امكانات و منابع در راه رسيدن به رشد و شكوفايي همه جانبه زندگي انسان باشد.

وي افزود: در حال حاضر در برخي كشورهاي توسعه يافته با وجود محدوديت منابع، سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني در راه بهبود بهره وري در سطح ملي، منطقه‌اي، بخشي، سازمان‌ها، موسسه‌ها و حتي افراد انجام مي‌شود و آنان پيشرفت روزافزون خود را مرهون توجه به اصل بهره‌وري مي‌دانند.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان افزود: اگر مي‌خواهيم در دنياي پر رقابت امروزي، رونق اقتصادي، اجتماعي و زندگي بهتري داشته باشيم، لازم است به بهره‌وري بالايي برسيم؛ زيرا ايستادگي و تداوم حيات در صحنه جهاني، سرعت و دقت افزون‌تري مي‌طلبد.

اميري با اشاره به قرار گرفتن جايگاه شهرداري اصفهان در كنار صنايع بزرگ كشور در زمينه بهينه‌سازي مصرف انرژي گفت: استفاده مطلوب، مؤثر و بهينه از همه ظرفيت‌ها، منابع و نيروي انساني موجب افزايش بهره‌وري در وظايف محوله است.

وي با بيان اينكه جهت افزايش مطلوب بهره‌وري در مصرف انرژي الكتريكي شاخص قيمت تمام شده مصرف برق براي مناطق و سازمان‌ها تعريف شده است، اظهار كرد: اجراي برنامه‌هاي عملياتي مؤثر جهت انجام اقدامات اصلاحي را باعث افزايش كيفي اين شاخص دانست.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان كاهش مصرف در ساعات پيك تابستان سال‌جاري، همراهي با دستورالعمل‌هاي وزارت نيرو، حذف توان غيرفعال از شبكه توزيع محلي برق شهرداري، استفاده از تجهيزات روشنايي و نورپردازي با راندمان بالا و توسعه بهره گيري از انرژي‌هاي تجديد پذير را از برنامه‌هاي اجرايي شهرداري اصفهان در سال جاري برشمرد.

اميري با اشاره به اقدامات مؤثر افزايش بهره‌وري انرژي، گفت: در شهرداري اصفهان چهار گروه پروژه اصلاح تأسيسات آبرساني، بهينه‌سازي آب‌نماها، بكارگيري تجهيزات روشنايي نوين و به روز رساني المان‌هاي نورپردازي، برنامه‌ريزي شده و در حال اجرا است.

وي با اشاره به تعداد پروژه‌هاي مرتبط با انرژي گفت: تعداد 171 پروژه مرتبط با مباحث بهينه سازي مصرف انرژي با مبلغي بالغ بر 150 ميليارد ريال در مناطق 15 گانه تعريف شده و طبق زمان بندي مشخص در حال انجام است.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: با اجراي اين اقدامات شاخص كيفي بهره‌وري انرژي با استانداردهاي ملي و بين المللي مطابق مي‌شود.

تاریخ:
1399/02/31
تعداد بازدید:
2611
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.