اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۱۲ آذر
دستور ويژه شهردار اصفهان براي رصد درختان خطرآفرين شهر
شهردار اصفهان گفت: دستور ويژه‌اي براي رصد درختان شهر صادر شده تا تعدادي از آن كه در معرض آسيب است با اتخاذ روش‌هاي نوين، شناسايي شده و در صورت نياز قطع شود.

به گزارش خبرنگار ايمنا، قدرت‌الله نوروزي صبح امروز_ شنبه دهم خردادماه 99_ در برنامه راديويي «سلام اصفهان» با اشاره به افتادن درختان سطح شهر اصفهان به دليل وزش بادهاي بهاري اظهار كرد: افتادن درختان علت‌هاي متعددي دارد كه مهم‌ترين دليل آن تداوم خشكسالي و جاري نبودن آب در زاينده‌رود و مادي شهر است.

وي با بيان اينكه اين عامل باعث پوكي در داخل درختان و آسيب‌پذير شدن آن‌ها مي‌شود، افزود: در سال 97 با تلاش فراوان فضاي سبز شهري آبياري و سعي شد درختان اصفهان زنده بمانند.

شهردار اصفهان تصريح كرد: جاري بودن آب در زاينده‌رود و اختصاص حق‌آبه مردم اصفهان همواره مورد تاكيد مديريت شهري بوده و شهرداري به عنوان نماينده شهر اين خواسته را همچنان مطالبه خواهد كرد.

وي با بيان اينكه شهرداري براي حفظ سلامت و جان مردم شهر وضعيت درختان را به طور مرتب رصد مي‌كند، ادامه داد: دستور ويژه‌اي براي رصد درختان شهر صادر شده تا تعدادي كه در معرض آسيب است با اتخاذ روش‌هاي نوين شناسايي شده و در صورت نياز آن درخت قطع شود؛ البته همه درختاني كه در روزهاي اخير افتاده‌اند دچار آسيب‌هاي مذكور نبوده و دلايل ديگري نيز براي اين موضوع وجود دارد.

نوروزي از شهروندان اصفهان خواست براي ارائه نظرات خود در خصوص رفع مشكل سقوط درختان، در قالب رويداد شنبه‌هاي خلاق با شهرداري اصفهان مشاركت كرده و اضافه كرد: همچنين شهروندان مي‌توانند در صورت مشاهده درختان در معرض سقوط و مستعد خطر، اين موارد را به 137 اعلام كنند تا در رابطه با آن‌ها اقدامات لازم انجام شود.

آخرين مهلت پرداخت عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني

وي خاطرنشان كرد: مهلت پرداخت عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني با نرخ مصوب سال 98 تا 15 خرداد به پايان مي‌رسد بنابراين به دليل تعطيلي‌هاي پيش‌رو و براي رضايت بيشتر مردم امكاني فراهم شده تا متقاضيان صدور پروانه‌هاي ساختماني به شهرداري مراجعه كرده و تا تاريخ ذكر شده محاسبات اوليه و تسويه حساب‌هاي لازم را انجام دهند.

شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: اين افراد براي انجام ساير امور شهرسازي و دريافت پروانه تا سه ماه آينده فرصت دارند و تا تاريخ مقرر شده تنها لازم است با مراجعه به شهرداري و پر كردن فرم تعيين شده و تسويه حساب مالي زمينه بهره‌مندي خود از نرخ‌هاي كنوني را فراهم كنند.

بازگشايي مترو در هفته جاري

وي با اشاره به تقاضاي برخي مردم براي بازگشايي مترو گفت: ستاد كرونا با بازگشايي مترو موافقت كرده البته در هفته گذشته نيز همه ابعاد موضوع توسط مديريت شهري مورد بررسي قرار گرفت.

نوروزي تصريح كرد: متروي اصفهان با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي در هفته جاري فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.

وي با اشاره به تعطيلي‌هاي چند روز آينده افزود: از هموطناني كه در تعطيلات قصد سفر به اصفهان را دارند مي‌خواهيم اين شهر را مقصد سفر خود قرار ندهند زيرا همچنان به شرايط مطلوب نرسيده‌ايم، اما در اولين فرصت و پس از بهبود شرايط ميزبان مردم تمام كشور خواهيم بود.

تاریخ:
1399/03/10
تعداد بازدید:
526
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.