اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۱۲ آذر
كوه نخودي به محور گردشگري شهر اصفهان تبديل مي‌شود
معاون خدمات شهري شهردار اصفهان گفت: با اجراي طرح گردشگري كوه نخودي در آينده‌اي نزديك اين محدوده به محور گردشگري تبديل مي‌شود.

حسين اميري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: پارك شرق با حدود 1400 هكتار مساحت و 40 درصد فضاي سبز موجود، سرمايه زيست محيطي عظيم شهر اصفهان محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به اهميت ناژوان و مجموعه پارك طبيعي شرق گفت: اين دو مجموعه سرمايه بالقوه شهر اصفهان است كه بايد با نگهداري مناسب كاركردهاي زيست محيطي خود از جمله فيلتر و تلطيف هواي شهر اصفهان را حفظ كند؛ همچنين نگهداري فضاي سبز موجود و گسترش آن در اولويت شهرداري است.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان با اشاره به طرح جامع ساماندهي اراضي شرق گفت: در سال 1386 طرح جامع ساماندهي اراضي شرق به عنوان طرح راهبردي و فرادستي تهيه شد و برنامه‌ريزي در خصوص تأمين منطقه تفريحي و گردشگري به عنوان يكي ديگر از اولويت‌هاي شهرداري قرار گرفت.

وي ادامه داد: شهرداري اصفهان براي نخستين بار در سال 1398 توانست با استفاده از فناوري‌هاي روز و از طريق پهپاد، عرصه و فضاي سبز جنگل شرق اصفهان را بررسي كرده و به آماربرداري هوايي با دقت بالا و با هدف آمار و شناسايي تعداد درختان، گونه‌هاي موجود، تشتك‌هاي خالي، گياهان خشك و نيمه‌خشك در يكي از بخش‌هاي سرمايه‌اي استراتژي سبز محيط زيست اصفهان در مرز كوير اقدام كند.

اميري خاطرنشان كرد: تهيه و تدوين آمار به وسيله تصويربرداري هوايي مبني بر GIS، از اراضي محدوده پارك طبيعي شرق در مساحت حدود يك هزار و 200 هكتار شامل پارك جنگلي، كمربند سبز حفاظتي، اراضي سازمان‌هاي ساماندهي مشاغل شهري، پسماند، شهر روياها، پرديس اشراق و… در 720 هكتار فضاي سبز اجرايي شده است.

وي با بيان اينكه محدوده پارك طبيعي شرق، حدود يك چهارم فضاي سبز شهر اصفهان را شامل مي‌شود، گفت: اين محدوده از كارخانه قند و در حاشيه اتوبان شرق آغاز و تا رودخانه زاينده رود در منطقه فيزادان و سازمان آرامستان ادامه دارد.

معاون خدمات شهر شهرداري اصفهان ادامه داد: با توجه به استقبال زياد شهروندان از پارك كوه صفه، نياز بود جايگزيني براي آن تعريف شود كه در اين راستا با برنامه‌ريزي و فراهم آوري امكانات در شرق اصفهان و همچنين وجود شهربازي روياها در شمال غربي كوه نخودي با اجراي طرح گردشگري كوه نخودي در آينده‌اي نزديك اين محدوده به محور گردشگري تبديل مي‌شود.

معاون شهردار اصفهان تاكيد كرد: مجموعه كوه نخودي و بوستان اشراق ضمن اينكه چشم‌انداز بسيار زيبايي براي شهر اصفهان دارد مي‌تواند با رويكرد توزيع عادلانه خدمات فرهنگي و اجتماعي، پاسخگوي نيازهاي شهروندان در راستاي افزايش شور و نشاط در بستري امن باشد.

تاریخ:
1399/03/11
تعداد بازدید:
813
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.