سال 1398                     رونق توليد
IRT  |   GMT
فارسی | English rss
تاریخ: 1397/10/18    
عمليات عمراني حفاري خط 2 مترو با حضور يكي از مقامات كشوري آغاز مي‌شود عمليات عمراني حفاري خط 2 مترو با حضور يكي از مقامات كشوري آغاز مي‌شود
شهردار اصفهان با اشاره به خط دو متروي اصفهان، گفت: عمليات عمراني حفاري خط 2 مترو با حضور يكي از مقامات كشوري آغاز مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان قطارشهري اصفهان، قدرت‌الله نوروزي قدرت الله نوروزي عصر دوشنبه 17 دي‌ماه 97در برنامه تلويزيوني «گفت و گوي هفته» كه به صورت زنده از شبكه پنج سيماي مركز اصفهان پخش شد، اظهار داشت: در ارتباط با خط دو مترو تعداد دو دستگاه كاترهِد خريداري شده كه يكي از كاترهدهاي 60 تني از گمرك ترخيص و وارد شهر اصفهان شده است.

وي با بيان اينكه ايستگاه‌هاي دارك در خيابان آيت الله غفاري، ايستگاه زينبيه، عمان ساماني و لاله در خط دو متروي اصفهان در حال ساخت است، اظهاركرد: عمليات حفاري خط دو به زودي با حضور يكي از مقامات كشوري آغاز مي‌شود؛ سياستي كه مديريت جديد شهري در پيش گرفته اين است كه اجراي خط دو مثل خط يك مترو 17 سال به طول نينجامد، البته براي تحقق اين مهم تلاش خواهيم كرد.

شهردار اصفهان تصريح كرد: بخش غربي خط دو مترو كه از كهندژ و مدرس نجفي شروع و به سمت ميدان امام حسين(ع) امتداد دارد را كليد مي زنيم تا خط دو كمتر از زمان پيش بيني شده در اختيار شهروندان قرار گيرد.

وي ادامه داد: گاهي سوار مترو مي‌شوم و در گفت و گويي با شهروندان مي‌بينم كه آنها از امكانات ايجاد شده راضي هستند؛ طبق آمار اعلام شده، در روزهاي تعطيلي مدارس و دانشگاه‌ها بين 50 تا 60 هزار مسافر از مترو استفاده مي‌كنند و در روزهايي كه مدارس و دانشگاه‌ها باز است، بين 60 تا 70 هزار نفر از اين وسيله حمل ونقل عمومي پاك و ارزان استفاده مي‌كنند، البته اين آمار ممكن است بيشتر هم باشد.

نوروزي با بيان اينكه اعلام كرديم تا پايان سال تعداد مسافران مترو به 100 هزار نفر مي‌رسد مي‌رسد، از شهروندان خواست براي انجام سفرهاي درون شهري خود بيشتر از اين وسيله ايمن، پاك و ارزان جهت كاهش ترافيك و آلودگي هوا استفاده كنند و شهري كه در زير زمين به زيبايي ساخته شده، بسيار امن بوده و آلودگي ندارد را ببينند.

54 پروژه شاخص شهر اصفهان در حال اجرا است

شهردار اصفهان با اشاره به برخي پروژه‌هاي عمراني شهر اصفهان تصريح كرد: 54 پروژه شاخص در مناطق 15 گانه شهر اصفهان فعال است كه 175 ميليارد تومان اعتبار در اين پروژه‌ها هزينه شده است.

نوروزي گفت: تنها براي پروژه بزرگ سالن همايش‌هاي بين المللي كه 23 قرارداد پيمانكاري دارد، 220 ميليارد تومان هزينه شده و نزديك به 300 ميليارد تومان ديگر تا تكميل آن اعتبار نياز است، البته اگر در اجراي طرح به موقع عمل شده بود اين همه هزينه پرداخت نمي‌شد؛ در حال جاضر  بخش زيادي از بدهي‌هاي پروژه سالن اجلاس پرداخت شده تا كار رونق پيدا كند و هر چه زودتر به سر منزل مقصود برسد؛ با افتتاح آن شهرك شهيد كشوري نيز دچار تحول خواهد شد.

وي با بيان اينكه در يكسال گذشته فقط در اين برنامه‌ها 442 ميليارد تومان به جز پروژه مترو هزينه شده است، اظهاركرد: امسال 500 ميليارد تومان اوراق مشاركت براي خط دو به فروش رفت و در صدد تامين 500 ميليارد تومان اوراق مشاركت ديگر براي اين خط هستيم.

 

 
!!!f1!!!
!!!f2!!!
!!!f3!!!