logo
  • میدان استقلال
  • آكواريوم ناژوان
  • سایت اصفهان 1400
  • تله سیژ ناژوان
  • شهر خلاق
  • عكس اول
  • شهر رويا ها
  • عكس دوم
تاریخ: 1397/04/19    
4 تقاضاي شهردار اصفهان از معاون اول رييس جمهور  4 تقاضاي شهردار اصفهان از معاون اول رييس جمهور
.

قدرت الله نوروزي از معاون اول رييس جمهور خواست: "با رايزني وزارت ورزش قطعه زميني به عنوان منبع مالي خط سه مترو در اختيار شهرداري قرار گيرد"، "براي احياي زاينده رود از هيچ تلاشي دريغ نشود"، "شهرداري ها مورد حمايت دولت قرار گيرند" و "براي تعامل بيشتر جلسه اي با شهرداران كلان شهرها برگزار شود".

شهردار اصفهان عصر امروز (سه شنبه) در آيين بهره‌برداري رسمي فاز سه خط يك قطار شهري اصفهان با حضور معاون اول رييس جمهور گفت: آنچه امروز بايد محور همه حركت ها قرار گيرد انسجام، وحدت، يكدلي، يكپارچگي و هم افزايي تمام دستگاه ها است.

وي ابراز اميدواري كرد: با همت والا، انسجام و وحدت در استان اصفهان با كمك استاندار بتوانيم حركتي پويا و قوي‌تر از گذشته را آغاز كنيم.

شهردار اصفهان با بيان اينكه عمليات اجرايي مترو اصفهان 17 سال پيش آغاز شد، افزود: به دليل چالش هاي مختلف و تخصيص نيافتن منابع مالي بهره برداري از اين پروژه به طول انجاميد در حالي‌كه مي‌توانستيم با قيمت هاي پايين و در زمان كمتري اين خط را تكميل و در اختيار شهروندان قرار دهيم.

نوروزي ادامه داد: طي چهار ماه گذشته به اندازه چهار سال مرداني در زير زمين شهر ديگري ساختند و به صورت سه شيفت و بدون تعطيلي كار كردند تا فاز سه خط يك قطار شهري اصفهان اسفند ماه 96 به صورت موقت بهره برداري شود.

 وي اضافه كرد: خط يك مترو اصفهان به طول 20.2 كيلومتر داراي 20 ايستگاه است كه نخستين  ايستگاه آن قدس و آخرين آن ايستگاه دفاع مقدس در پايانه صفه واقع شده است.

شهردار اصفهان با بيان اينكه 5.5 كيلومتر از خط يك قطار شهري اصفهان در مدت چهار ماه تكميل شد، گفت: علاوه بر آن شش ايستگاه قطار شهري كه مهمترين آن ايستگاه امام حسين است و محل تلاقي خط دو و يك قطار شهري به شمار مي رود 48درصد پيشرفت داشت، اما با همت والاي كاركنان زحمت كش طي چهار ماه به صورت صد درصد تكميل و در اختيار شهروندان قرار گرفت.

نوروزي خاطرنشان كرد: ايستگاه انقلاب نيز تا سال گذشته 45درصد پيشرفت داشت، اما با جديت تمام تكميل و به بهره برداري رسيد.   

وي با بيان اينكه 26 اسفند 96 به مردم قول داديم قطار شهري را از پايين دست به بالا دست اصفهان برسانيم و اين قول را عملياتي كرديم، گفت: بي شك در پروژه هاي ديگر نيز اين اتفاق مي افتد به شرط آن كه منسجم و همدل باشيم.

شهردار اصفهان ضمن تقدير از معاون اول رييس جمهور كه علي رغم مشغله زياد براي افتتاح رسمي فاز سه خط يك مترو به اصفهان سفر كرده و براي راه اندازي خط دو قول كمك هاي ويژه دادند، تأكيد كرد: از معاون اول رييس جمهور تقاضا مي شود با رايزني وزارت ورزش قطعه زميني در ضلع جنوب غربي ميدان آزادي به مساحت سه هكتار به صورت تهاتر در اختيار شهرداري قرار دهند تا به عنوان منبع مالي براي خط سه قطار شهري اصفهان مورد استفاده قرار گيرد.

نوروزي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار كرد: همه معتقديم كلان شهر اصفهان شهري تاريخي، فرهنگي و ميراثي است و صنعت گردشگري آن همچون خوزستان كه چاه نفت دارد مي تواند مورد توجه قرار گيرد، از اين رو درخواست داريم همان گونه كه تأكيد شده هر تلاشي به كار گرفته شود تا زاينده رود، ميراث چندصدساله اصفهان از بين نرود.

وي تصريح كرد: با توجه به خشكي زاينده رود و كاهش سطح آب هاي زيرزميني ميراث هاي گرانبهاي اصفهان همچون كاخ چهلستون، پل خواجو،  سي و سه پل، ميدان نقش جهان و مسجد جامع عتيق كه ميراث هاي ثبت شده در يونسكو هستند با احتمال تهديد فرو نشست زمين مواجه شده اند و به واسطه تشنگي زاينده رود در خطر سقوط قرار گرفته اند.

وي از معاون اول رييس جمهور خواست تمام تلاش خود را به كار گيرد تا شهري كه افتخار ايران است هم‌چنان به عنوان شهري تاريخي و ميراثي باقي بماند و براي احياي زاينده رود از هيچ تلاشي دريغ نشود.

شهردار اصفهان با بيان اينكه انتظار مي رود با سفر معاون اول رييس جمهور اميدهاي تازه اي براي مردم اصفهان ايجاد شود تأكيد كرد: اين قطار اميد مي تواند رضايت مردم را جلب كند.

نوروزي ادامه داد: 80 درصد مردم شهرنشين با شهرداري ها همراه هستند و چنانچه شهرداري ها مورد حمايت دولت قرار گيرند قادر خواهند بود دغدغه هاي مردم را به خوبي برطرف كنند و بي شك رضايت مردم با ارائه خدمات به موقع و تكريم آن ها حاصل خواهد شد.

وي گفت: شهرداران كلان شهرها گلايه دارند كه دولت با آن ها تعامل ندارد از اين رو انتظار مي رود جلسه اي با شهرداران كلان شهرها برگزار شود و در اين موقعيت حساس سخنان افراد صاحب نظر شنيده شود.

وي در پايان ابراز اميدواري كرد با وحدت مسئولان و مردم شاهد اصفهاني آبادتر از گذشته باشيم.

 
!!!f1!!!
!!!f2!!!
!!!f3!!!
!!!f4!!!
 
 
                           telegram.me/isfahanmetropolis
                           instagram.com/isfahan_official
                           aparat.com/isfahan.ir