logo
  • میدان استقلال
  • آكواريوم ناژوان
  • سایت اصفهان 1400
  • تله سیژ ناژوان
  • شهر خلاق
  • عكس اول
  • شهر رويا ها
  • عكس دوم
تاریخ: 1397/10/19    
مديران شهري با اسقف اعظم ارامنه اصفهان ديدار كردند  مديران شهري با اسقف اعظم ارامنه اصفهان ديدار كردند
.

شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان به مناسبت فرا رسيدن سال نو ميلادي ظهر امروز _سه شنبه 18 دي ماه_ با سپيان كاشجيان، اسقف اعظم و پيشواي ارامنه اصفهان ديدار و گفت و گو كردند.

قدرت الله نوروزي، شهردار اصفهان در اين ديدار ضمن تبريك سال نو ميلادي به جامعه مسيحيان با اشاره به حضور ارامنه از اوايل قرن 17 در اصفهان گفت: زماني كه ارامنه به اصفهان آمدند يكي از اهداف توسعه بود با اين حال بخشي از جامعه ارامنه به دلايل سياسي و با هدف مبارزه با عثماني و تعديل رفتار آنها به ايران و اصفهان مهاجرت كردند.

شهردار اصفهان ضمن ابراز خرسندي از اينكه در طول تاريخ تاكنون پيروان دو آيين و مكتب در كنار يكديگر زندگي مسالمت آميزي داشته اند، اظهار كرد: در مدت يك سال و نيم حضور در شهرداري اصفهان و ملاقات‌هايي كه با ارامنه داشتم بيشتر يقين پيدا كردم كه چقدر راحت مي‌توانيم در كنار يكديگر زندگي كنيم.

نوروزي با اشاره به سفر فرانسه و ديدار با ارامنه اين كشور تصريح كرد: در اين سفر  يك تفاهم نامه امضا كرديم كه شهر "ايسي له مولينو " فرانسه با محله ارامنه اصفهان خواهر خوانده شود؛ در فرانسه نيز مطرح شد كه شهروندان اصفهاني از جمله شهروندان ارامنه، مردماني مهربان هستند و اصول اخلاقي را در جامعه رعايت مي كنند.

 شهردار اصفهان با بيان اينكه همه تلاش مديريت شهر، داشتن يك شهر زيست پذير و ايجاد انگيزه براي شهروندان است، اظهاركرد: به دنبال ارتقاء سطح خدمات در شهر هستيم و تلاش‌هايي در اين باره انجام شده كه اميدوارم براي جامعه ارامنه هم ملموس باشد.

نوروزي با ابراز اميدواري از فراهم شدن زمينه همكاري و دوستي بيشتر با شهروندان از هر دين و مسلكي براي خدمت به مردم اصفهان و اداره بهتر شهر، آسايش و شادابي را براي جامعه مسيحيت و ارامنه اصفهان در سال نو ميلادي آرزو كرد.

 از همكاري و سرمايه گذاري شهروندان ارامنه استقبال مي‌كنيم

در اين ديدار فتح الله معين، رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان ضمن تبريك سال نو ميلادي به شهروندان مسيحي اصفهان، اظهار كرد: حفظ حقوق شهروندي يكي از مهمترين اهداف شوراي شهر اصفهان است و تلاش مي كنيم همه شهروندان از حقوق شهروندي يكسان برخوردار باشند.

وي گفت: سياست جمهوري اسلامي خصوصا در قبال ارامنه حفظ حقوق همه ارامنه و ايجاد محيط مناسب براي كار و فعاليت آنها است و تلاش كرده ايم كه زمينه براي محيط سالم و مناسب براي زندگي پيروان اديان الهي در شهر اصفهان فراهم شود.

در دوران خليفه‌گري‌ام چنين كمك و ياري رساني را شاهد نبودم

در اين ديدار همچنين سيپان كاشجيان، اسقف اعظم ارامنه اصفهان ضمن خوشامدگويي به شهردار اصفهان و اعضاي شوراي اسلامي شهر گفت: در دوران خليفه‌گري‌ام چنين كمك و ياري از سوي نيروهاي انتظامي  و مديران شهري اصفهان براي حفظ امنيت و آرامش‌مان شاهد نبودم.

وي ادامه داد: براي اينكه بتوانيم رضايت‌مندي مردم را جلب كنيم تمام توان و برنامه كاري خودمان را براي خدمت به آن‌هاحفظ كرده‌ايم و يكي از اهداف مهم اين است كه ارامنه، فكر مهاجرت نداشته باشند.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان با بيان اين مطلب از شهردار و اعضاي شوراي شهر درخواست كرد: تا براي به ثمر رساندن اين مهم به مسئولان و نمايندگان ارامنه ياري كنند و در راستاي فعاليت‌هاي متفاوت در زمينه ساخت و ساز و حوزه فرهنگي و پيشبرد اهداف از كمك‌ به جامعه ارامنه دريغ نكنند.

 
!!!f1!!!
!!!f2!!!
!!!f3!!!
!!!f4!!!
 
 
                           telegram.me/isfahanmetropolis
                           instagram.com/isfahan_official
                           aparat.com/isfahan.ir