معاونت حمل و نقل و ترافیک
  • .
    .
  • .
    .
1399/09/29
خريد ميني‌بوس‌هاي جديد براي شهر خريد ميني‌بوس‌هاي جديد براي شهر
نوروزي با اشاره به انعقاد قرارداد با دولت براي بازسازي 700 دستگاه اتوبوس شهري، گفت: تاكنون 189 اتوبوس در حال بازسازي است؛ البته قبل از انعقاد اين قرارداد 100 دستگاه اتوبوس ديگر بازسازي شده بود.

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان، نوروزي با اشاره به انعقاد قرارداد با دولت براي بازسازي 700 دستگاه اتوبوس شهري، گفت: تاكنون 189 اتوبوس در حال بازسازي است؛ البته قبل از انعقاد اين قرارداد 100 دستگاه اتوبوس ديگر بازسازي شده بود.

وي اظهار كرد: سال گذشته 100 دستگاه اتوبوس جديد براي شهر خريداري شد كه در حال حاضر 80 اتوبوس وارد خطوط اتوبوسراني شده و در آينده نزديك 20 اتوبوس ديگر نيز وارد ناوگان خواهد شد.

شهردار اصفهان با بيان اينكه مذاكراتي براي خريد ميني بوس‌هاي جديد انجام شده است، تصريح كرد: براي خريد اتوبوس‌هاي جديد نيز تمهيداتي در نظر گرفته‌ايم تا شاهد تحول حمل و نقلي در شهر باشيم.

وي با ابراز خرسندي از شرايط مطلوب حمل و نقلي اصفهان نسبت به ساير شهرهاي كشور علي‌رغم شرايط سخت اقتصادي كنوني، گفت: هفته گذشته با حضور رئيس‌جمهور دو رام قطار، شامل 10 واگن به ارزش 300 ميليارد تومان خريداري و تحويل شهرداري اصفهان شد و در اين هفته به سمت اصفهان مي‌آيد تا براي خط يك مترو استفاده و سرفاصله زماني حركت رام‌ها كاهش يابد.

تحولات حمل و نقلي در شهر

نوروزي با اشاره به ايجاد 777 كيلومتر مسير دوچرخه‌سواري در شهر، اظهار كرد: در حالي كه سال‌هاي قبل تنها 40 كيلومتر مسير دوچرخه‌سواري در شهر ايجاد شده بود، بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده تا پايان سال‌جاري اين مسيرها به 150 كيلومتر خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه مطالعات تراموا مراحل نهايي خود را پشت سر مي‌گذارد و شوراي عالي ترافيك آن به زودي تشكيل خواهد شد، خاطرنشان كرد: به زودي كلنگ پروژه تراموا براي نخستين بار در كشور در اصفهان به زمين زده خواهد شد تا شاهد راه‌اندازي آن باشيم.

شهردار اصفهان ادامه داد: در حوزه تاكسيراني تاكنون بيش از 260 دستگاه تاكسي نوسازي شده كه اين اقدام به معناي كاهش آلودگي هواي شهر است.

وي اظهار اميدواري كرد: شرايط تحريم‌ها تغيير كند و فضايي ايجاد شود تا شهرداري‌ها بتوانند رسالت عظيم خود را انجام داده و با كمك ساير بخش‌ها، شهري عاري از آلودگي داشته باشيم. 
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای معاونت حمل و نقل و ترافیک محفوظ می باشد | info@isfahan.ir
۱۴۰۰/۸/۲