معاونت حمل و نقل و ترافیک
  • .
    .
  • .
    .
1399/10/09
منع تردد شبانه ادامه دارد منع تردد شبانه ادامه دارد
معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور با بيان اينكه مهم‌ترين و محوري‌ترين ظرفيت در مديريت بيماري كرونا مردم هستند؛ گفت: با توجه به خطر بيماري بر سلامت يكايك شهروندان، نبايد عادي‌انگاري بيماري در جامعه ايجاد شود.

حسين ذوالفقاري معاون امنيتي و انتظامي وزارت كشور و رئيس كميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا امروز در پنجاه و يكمين جلسه اين كميته با تشريح اينكه خوشبختانه با همكاري خوب مردم و مساعدت همه دستگاه‌ها به خصوص نيروي انتظامي و اصناف، روند به سمت كنترل و مهار كامل بيماري كرونا در كشور است؛ گفت: بايد در وهله اول از مجموعه اعضاي كادر درماني و همچنين نيروي انتظامي كه واقعاً زحمات طاقت فرسايي را طي ماه‌هاي گذشته كشيده‌اند؛ قدرداني داشته باشيم.

وي با بيان اينكه نيروي انتظامي شبانه روز در خدمت ستاد ملي كرونا در اجراي برنامه‌ها و بسته‌هاي مصوب است؛ گفت: بعد از پالايش به عمل آمده طي مدت اخير مجموعاً يك ميليون و 800 هزار جريمه از سوي عوامل نيروي انتظامي در كشور ثبت شده كه نشانگر تلاش اين مجموعه در اجراي درست و صحيح مأموريت‌هاي محوله است.

رئيس كميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا با اظهار اينكه آمارهاي اخير گوياي اين امر است كه جريمه ترددهاي شبانه بين ساعت 21 تا ساعت 4 صبح در حال افزايش است؛ گفت: بايد براي اين موضوع برنامه‌ريزي لازم را داشته باشيم و در صورت ادامه‌دار بودن آن و افزايش شيب جريمه‌ها در اين مورد، راهكار جديد اتخاذ كنيم.

ذوالفقاري در ادامه سخنانش به نقش مؤثر مردم و اصناف در روند مديريت بيماري كرونا اشاره كرد و گفت: روند كلي نشان از همراهي خوب مردم عزيزمان با طرح جامع مديريت هوشمند دارد كه لازم مي‌دانم از كليه همراهان اين طرح كمال تشكر را داشته باشم.

مسئله پلمپ واحدهاي صنفي متخلف از ديگر موضوعات مورد اشاره جلسه امروز بود و در اين خصوص ذوالفقاري خاطرنشان كرد: طبق آمار 28 هزار واحد صنفي به علت عدم رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي و مصوبات ستاد پلمپ شده‌اند كه نسبت به كل واحدهاي صنفي نشانگر اين است كه عموم و اكثريت واحدهاي صنفي در روند مبارزه با كرونا همراهي دارند.

ذوالفقاري با بيان اينكه مهم‌ترين و محوري‌ترين موضوع در مديريت بيماري كرونا مردم هستند؛ گفت: با توجه به خطر بيماري بر سلامت مردم، نبايد عادي‌انگاري و عادي‌پنداري بيماري در جامعه ايجاد شود.

وي با تشريح اين امر كه بايد با اتخاذ روش‌هاي هوشمند كه در طرح جامع هوشمند هم پيش‌بيني شده است اجازه شيوع دوباره بيماري را در كشور ندهيم و با ادامه مسير درست كنوني به ريشه‌كن شدن كامل بيماري در كشور كمك كنيم.

معاون وزير كشور اضافه كرد: مهم‌ترين عامل شيوع بيماري، تجمع افراد به خصوص در مكان‌هاي سربسته است و براي همين به كليه استانداري‌هاي سراسر كشور ابلاغ شده كه تحت هيچ شرايطي اجازه اين تجمع‌ها را ندهند.

ذوالفقاري خاطر نشان كرد: خوشبختانه با حمايت و همراهي مردم عزيز امروز به نقطه‌اي رسيديم كه ميزان مرگ و مير از حدود 500 نفر به رقمي در حدود 120 الي 130 نفر رسيده و اين مسئله از اين واقعيت حكايت دارد كه روند سياست‌ها در مديريت بيماري موفق بوده و براي همين بايد با رعايت دقيق پروتكل‌ها اجازه اوج‌گيري دوباره بيماري را ندهيم.

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای معاونت حمل و نقل و ترافیک محفوظ می باشد | info@isfahan.ir
۱۴۰۰/۸/۲