لوگو
تاریخ: 1397/04/25    
سيد رضا جعفريان فر:آبياري درختان باغ رضوان با پساب سپاهان‌شهر سيد رضا جعفريان فر:آبياري درختان باغ رضوان با پساب سپاهان‌شهر
مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: به تازگي قراردادي با پساب منطقه سپاهان شهر منعقد شده تا از طريق پساب آبياري فضاي سبز آرامستان‌ باغ رضوان انجام شود.


سيد رضا جعفريان‌فر در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: طبق اين قرارداد از يك هفته پيش تاكنون نيز بخشي از پساب تصفيه شده سپاهان شهر به فضاي سبز باغ رضوان رسيد بر اين اساس توانستيم تا حدودي مشكل كمبود آبياري درختان اين مجموعه رفع كنيم.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با بيان اينكه پس از فضاي سبز شرق شهر اصفهان، فضاي سبز موجود در باغ رضوان بزرگ‌ترين فضاي سبز در سطح شهر اصفهان محسوب مي‌شود، ادامه داد: تاكنون 170 هكتار فضاي سبز در اين آرامستان ايجاد شده كه قرار است با احداث فاز سوم اين آرامستان 10 هكتار ديگر نيز به آن افزوده شود.

جعفريان‌فر تاكيد كرد: بزرگ‌ترين مشكل در زمينه فضاي سبز، كمبود آب براي آبياري است كه در راستاي برطرف كردن بخشي از اين مشكل توافق‌نامه‌اي امضا شده تا از پساب سپاهان‌شهر به باغ رضوان لوله‌كشي شود.

وي اضافه كرد: پساب تنها براي آبياري درختان غيرمثمر استفاده مي‌شود و درختان ميوه موجود در باغ رضوان شامل درختان توت، انار و زيتون را نمي‌توان از اين طريق آبياري كرد، بنابراين از آب چاه براي آبياري درختان ميوه استفاده مي‌شود.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه آب چاه ها با آب شيرين مخلوط مي شود و به برخي درختان داده مي شود، افزود: آب چاه پس از مخلوط شدن با آب شيرين به منبع مي‌رود و سپس به صورت قطره‌اي فضاي سبز آبياري مي‌شود.

 
اصفهان ، کیلومتر 5جاده اصفهان - نایین ، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
:آدرس


 031-35723030  :تلفـن

 

.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای روابط عمومی شهرداری اصفهان محفوظ است