لوگو
تاریخ: 1398/05/17    
برگزاري دعاي عرفه در آرامستان باغ رضوان برگزاري دعاي عرفه در آرامستان باغ رضوان
عرفه خوانان در آرامستان باغ رضوان

 

برگزاري مراسم روح‌بخش دعاي عرفه در آرامستان باغ رضوان

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: دعاي پرفيض و معنوي عرفه در آرامستان باغ رضوان در جوار قطعه ايثارگران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان، احمدرضا مرادي با اشاره به اينكه هدف ما در آرامستان‌ باغ رضوان كاهش آلام مراجعه‌كنندگان به اين سازمان و تسهيل و تسريع در در امور آنان است، خاطرنشان كرد: اين سازمان تلاش مي‌كند با ارائه خدمات مناسب به شهرونداني كه براي تغسيل و تدفين اموات خود همچنين براي زيارت اهل قبور به آرامستان باغ رضوان مراجعه مي‌كنند آرامش خاطر و رضايت آن‌ها را فراهم كند.

وي افزود: در طراحي محيط آرامستان باغ رضوان سعي شده با ايجاد فضايي با رويكرد فرهنگي و معنوي، مردم با حضور در اين محيط، معاد و آخرت را به ياد آورند و در كنار روزمرگي‌ها و مشغله‌هاي كاري تلنگرهايي براي يادآوري مرگ و روز قيامت و ترويج خصايص و اخلاقيات انساني  ايجاد شود.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با بيان اينكه دعاي روز عرفه در آرامستان باغ رضوان با شكوه خاصي برگزار مي‌شود، اظهار داشت: شهروندان از برگزاري دعاي روز عرفه در آرامستان باغ رضوان استقبال مي‌كنند چرا كه با حضور در آرامستان در فضايي معنوي و عرفاني در جوار قبور اموات خود اين دعاي روح بخش و معنوي را زمزمه مي كنند .

مرادي با اشاره به اينكه برنامه‌ريزي‌ها و هماهنگي‌هاي لازم براي برگزاري دعاي روز عرفه در آرامستان باغ رضوان انجام شده، تصريح كرد: در جلسات هماهنگي با مديران و مسئولان سازمان آرامستان ها ، شرح وظايف و تقسيم كارها انجام شده است و امسال نيزمراسم باشكوهي را در آرامستان باغ رضوان شاهد خواهيم بود.

وي با بيان اينكه مكان برگزاري مراسم روز عرفه در آرامستان باغ رضوان در جوار قطعه ايثارگران مي‌باشد، خاطرنشان كرد: پيش‌بيني‌هاي لازم براي آماده كردن محيط برگزاري مراسم انجام شده و علاوه بر خيمه مركزي كه در محل آماده مي‌شود خيمه‌هايي همچون خيمه‌هاي صحراي عرفات با فضاسازي معنوي و عرفاني  تدارك ديده شده است.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه در سال گذشته 80 خيمه براي ميزباني از شهروندان برپا شد، ابراز داشت: با توجه به استقبال شهروندان در سال‌ گذشته امسال تصميم داريم تعداد خيمه‌ها را به 100 خيمه افزايش دهيم تا شاهد حضور گسترده شهروندان در اين مراسم باشيم.

مرادي افزود: خدماتي از قبيل ايجاد ايستگاه كودك براي نگهداري كودكان پيش‌بيني شده كه مربيان آموزش‌ديده با كمك اسباب و وسايل آموزش و سرگرمي‌هاي مناسب در محل حضور دارند و والدين مي‌توانند با خيال آسوده از دعاي پرفيض عرفه بهره‌ ببرند.

وي با اشاره به اينكه شروع مراسم دعاي روز عرفه در آرامستان باغ رضوان ساعت 16 يكشنبه 20 مرداد مي‌باشد، تصريح كرد: به دليل گرماي هوا و آسايش شهروندان ، مراسم در آرامستان باغ رضوان از ساعت 16 آغاز مي‌شود. قرائت قرآن، زيارت عاشورا ، سخنراني حجت الاسلام والمسلمين علي سرلك از سخنرانان شاخص كشوري  و خواندن دعاي عرفه توسط حاج مهدي منصوري و حاج حسن خاكسار و كربلايي حامد عطريان  از جمله برنامه‌هاي اين مراسم مي‌باشد.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با بيان اينكه هماهنگي‌هاي لازم با سازمان‌ها و نهادهاي مرتبط براي هرچه بهتر برگزار شدن مراسم انجام شده است، خاطرنشان كرد: مكاتبات لازم با نيروي انتظامي جهت برقراري نظم و امنيت انجام ، همچنين به منظور روان سازي ترافيك با پليس راهور و پليس راه هماهنگي‌ لازم بعمل آمده است .

مرادي با اشاره به اينكه هماهنگي‌هاي مورد نياز به منظور رفت‌و برگشت شهروندان براي مراسم دعاي عرفه با شركت واحد اتوبوسراني انجام شده است، اظهار داشت: از پايانه باقوشخانه ، ايستگاه‌هاي ميدان احمد آباد ، بي آرتي خوراسگان ، ميدان جمهوري ، سپاهان شهر و شهر بهارستان به همشهريان عزيز ارايه خدمت خواهد شد همچنين براي افرادي كه با وسايل نقليه شخصي حضور پيدا مي‌كنند در كنار محل برگزاري دعاي عرفه چهار مكان مناسب بعنوان پاركينگ پيش‌بيني شده است.

وي افزود: با شركت توزيع برق شهرستان اصفهان هماهنگ شده تا در ساعت مراسم قطعي برق نداشته باشيم همچنين مقرر شد سازمان خدمات موتوي نيز ژنراتور برق سيار در محل مستقر نمايد تا در صورت احتمال قطع برق مشكلي ايجاد نشود.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: هماهنگي‌هاي لازم با شركت آبفا به منظور آبرساني صورت گرفته و سازمان فرهنگي تفريحي و شهرداري هاي مناطق 4 و 15 همكاري‌هاي لازم را براي برگزاري مراسم انجام مي‌دهند.

مرادي افزود: نيروهاي سازمان آتش نشاني در روز عرفه در آرامستان باغ رضوان مستقر مي‌شوند تا در صورت وقوع احتمالي حادثه حضور داشته باشند همچنين با اورژانس مكاتبات لازم انجام شده تا در محل برگزاري دعاي عرفه در آرامستان مستقر باشند.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با بيان اينكه در سطح شهر اطلاع‌رساني‌هاي لازم انجام مي‌شود، تصريح كرد: پس از هماهنگي با اداره كل ارتباطات و امور بين الملل شهرداري اصفهان اطلاع رساني لازم از طريق طريق اداره ارتباطات رسانه اي ، خبرگزاري ايمنا ، صداي شهر ، برنامه اينجا اصفهان و شبكه هاي اجتماعي و با نصب  بنرها در نقاط مختلف سطح شهر انجام مي‌شود همچنين با صدا و سيما هماهنگ كرده‌ايم كه علاوه بر اطلاع‌رساني، در صورت امكان بخشي از دعا به صورت زنده از طريق تلويزيون پخش شود.

وي در پايان گفت: اميدواريم بتوانيم در برگزاري مراسم دعاي عرفه در آرامستان باغ رضوان خدمتگزار شهروندان باشيم و پس از رضايت خداوند كه در رأس امور قرار دارد رضايت همشهريان حاصل شود و بتوانند در كنار مزار اهل قبور از اين دعاي پرفيض بهره كافي را ببرند.

همشهريان گرامي مي توانند جهت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 35723030 به صورت شبانه روزي تماس و اطلاعات لازم را دريافت نمايند

 سازمان هاي آرامستان هاي شهرداري اصفهان با آدرس aramestan_esf@ در شبكه هاي اجتماعي در خدمت شهروندان خواهد بود .

 
اصفهان ، کیلومتر 5جاده اصفهان - نایین ، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
:آدرس


 031-35723030  :تلفـن

 

.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای روابط عمومی شهرداری اصفهان محفوظ است