لوگو
تاریخ: 1399/04/15    
تا اطلاع ثانوي تا اطلاع ثانوي
برگزاري مجالس ختم و ترحيم در آرامستان‌هاي اصفهان ممنوع شد
برگزاري مجالس ختم و ترحيم در آرامستان‌هاي اصفهان ممنوع شد

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: بر اساس مصوبات ستاد استاني مقابله با شيوع كرونا در اصفهان از امروز_يكشنبه 15 تيرماه 99_برگزاري مجالس ختم و ترحيم تا اطلاع ثانوي در آرامستان‌هاي شهر ممنوع است، اما زيارت اهل قبور و خاكسپاري اموات انجام مي‌شود.

احمدرضا مرادي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: طبق مصوبات ستاد استاني مقابله با شيوع كرونا در اصفهان آئين خاكسپاري اموات با تعداد محدودي از بستگان متوفي در آرامستان‌ها برگزار مي‌شود.

وي تصريح كرد: امكان زيارت اهل قبور براي مراجعه كنندگان به آرامستان‌هاي شهر با رعايت فاصله اجتماعي و پروتكل‌هاي بهداشتي وجود دارد.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان تاكيد كرد: شهروندان بايد از هرگونه تجمع و ازدحام به ويژه در محيط‌هاي سربسته خودداري كنند.

وي با اشاره به تعطيلي 11 غسالخانه در شهر، اظهار كرد: با توجه به شيوع كرونا با همكاري معاون دادستان و پيگيري‌هاي دانشگاه علوم پزشكي به منظور حفظ سلامتي شهروندان ساكن در اطراف آرامستان هاي محلي، مقرر شد 11 غسالخانه فعال شهر تعطيل شود.

مرادي با بيان اينكه ارديبهشت ماه امسال حكم معاون دادستان اصفهان براي تعطيلي غسالخانه‌هاي فعال شهر صادر شد، تصريح كرد: سازمان آرامستان باغ رضوان آمادگي دارد غسل و كفن همه متوفيان شهر اصفهان را انجام دهد.

وي تاكيد كرد: بعضي شهروندان متوفيان خود را در مساجد، حسينيه‌ها يا حتي منازل شست و شو مي‌دهند كه اين كار منسوخ شده و از نظر بهداشتي و زيست محيطي براي ساكنان همان منازل، مساجد و همسايگان اطراف ضرر دارد.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: انتقال متوفيان از منازل به آرامستان باغ رضوان توسط آمبولانس به صورت رايگان انجام مي‌شود.

 
اصفهان ، کیلومتر 5جاده اصفهان - نایین ، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
:آدرس


 031-35723030  :تلفـن

 

.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای روابط عمومی شهرداری اصفهان محفوظ است