لوگو
تاریخ: 1399/05/14    
استمرار تعطيلي مجالس ترحيم در آرامستان باغ رضوان استمرار تعطيلي مجالس ترحيم در آرامستان باغ رضوان
استقرار ميز خدمت براي تسهيل امور

مدير عامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: تسهيل و تسريع در انجام امور شهروندان و ارايه خدمات مطلوب با استقرار ميز خدمت در آرامستان باغ رضوان تحقق يافت.

احمدرضا مرادي اظهار كرد: سازمان آرامستان‌ها بر اساس ماده 55 قانون شهرداري‌ها وظيفه غسل و كفن و دف اموات و ساماندهي آرامستان‌هاي سطح شهر را بر عهده دارد.

وي افزود: اقدامات اين سازمان رويكردهاي فرهنگي، مذهبي، اجتماعي دارد و با باورها، اعتقادات و آداب و رسوم مردم تعامل دارد.

مدير عامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با بيان اين كه شعار اين سازمان براي مديريت‌ها و واحدهاي زيرمجموعه «تعامل، تعادل و تبادل» بوده است، تصريح كرد: همواره سعي شده به تمام اعتقادات شهروندان در برگزاري آيين‌هاي آرامستان احترام گذاشته شده و تمام مسائل شرعي و بهداشتي رعايت شود.

وي خاطرنشان كرد: در آرامستان باغ رضوان گواهي‌هاي فوت صادره، ساماندهي شده و با استقرار دادپزشكي در محل اين سازمان و حضور نماينده پزشكي قانوني به صورت شبانه روزي براي صدور گواهي فوت افرادي كه در منزل فوت كرده و به سازمان منتقل مي‌شوند، اقدامات لازم مي‌شود.

مرادي ادامه داد: يكي ديگر از اقدامات در كميته فني آرامستان باغ رضوان، يكسان‌سازي شكل و نماي سنگ قبور متوفيان و عملياتي شدن نصب كتيبه متناسب با استانداردهاي موجود است.

وي با اشاره به شرايط فعلي آرامستان باغ رضوان به دليل شيوع كرونا، گفت: با توجه به شيوع كرونا و لزوم رعايت دستورالعمل‌هاي صادر شده از سوي ستاد كرونا، برگزاري مراسم‌هاي ترحيم در آرامستان‌هاي شهر لغو شده، اما زيارت اهل قبور و خاكسپاري اموات با حضور حداقلي وابستگان متوفي و رعايت فاصله اجتماعي انجام مي‌شود.

مدير عامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: انتقال متوفيان از منازل به آرامستان باغ رضوان توسط خودروي حمل متوفي به صورت رايگان انجام مي‌شود.

روابط عمومي و امور فرهنگي سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان 

 
اصفهان ، کیلومتر 5جاده اصفهان - نایین ، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
:آدرس


 031-35723030  :تلفـن

 

.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای روابط عمومی شهرداری اصفهان محفوظ است