صفحه اصلی
معرفی فعالیت ها

مرکز فناوری های نوین در پاییز 94 بنا به نیاز های شهرداری شروع به کار نموده که اهم وظایف آن به شرح زیر می باشد :

1.پیاده سازی و عملیاتی شدن تفکر بهره برداری از شرکت های دانش بنیان و خبره و نسل جوان متخصص در راستای اقتصاد مقاومتی که یک نگرش دانش بنیان و خود جوش می باشد.

2.شناسایی و رهگیری فناوری های نوین در سطح جهانی  و  روش های نوین که در شهر های مهم جهان پیاده سازی شده است که امکان گام به سمت یک شهر هوشمند را میسر می سازد و همچنین شرکت های که در سطح جهانی در این مسیر گام های را برداشته اند.

3.انتقال آخرین اخبار فناوری جاری در سطح جهانی به واحد های شهرداری اصفهان حسب نیازمندیهای آن واحد و بالا بردن سطح اطلاعات فنی موجود شهرداری اصفهان در راستای بالا بردن سطح هوشمندی شهر اصفهان .

4.شناخت و امکان سنجی شرکت های دانش بنیان و یا شرکت های پویا  و مراکز علمی و تحقیقاتی سطح ایران ، در عرصه فناوری در داخل ایران و مشارکت در تعامل با شهرک های علمی تحقیقاتی و دانشگاه های پیشگام در عرصه مدیریت شهری و شرکت های مولد دانش در حوزه های شهری .

5.بررسی سیستم های جاری و موجود  در شهرداری و ممیزی فناوری آنها از نظر کارایی و بهینه گی و  ارایه آنها به مراکز شناسایی شده  فناوری کشور و یا حتی خارج از کشور و تجدید نظر فنی برای بازنگری های آتی در جهت بالا بردن راندمان سیستم های اجرایی در شهرداری اصفهان با نیل به گرایش شهر هوشمند  .

6.جمع آوری نیاز ها و پروژه های فناوری از طرف شهرداری اصفهان که هنوز اجرایی وعملیاتی نمی باشند ولی نیاز آنها در مجموعه شهرداری اصفهان  احساس می شود تا با اجرایی شدن این ایده ها گامی بهتر در راستای شهر هوشمند اصفهان برداشته شود.

7.تشکیل اتاق فکر از نخبگان و نیروهای پراکنده در سطح شهر اصفهان و یا ایران برای تولید ایده و فکر نو به عنوان نیاز شهرداری اصفهان برای هوشمند سازی شهر  و ارجاع آن به مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان در راستای تحکیم و ترویج اقتصاد مقاومتی .

8.انتقال تجارب بدست آمده به شهر های کلان شهر و یا سایر شهرداری برای  توسعه کلان کشور و بالا بردن قدرت اقتصادی شرکت های دانش بنیان .

 
تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مركز فناوري هاي نوين شهرداري اصفهان مي باشد.