کتابخانه دیجیتال کتابخانه دیجیتال
 • .
  .
 • .
  .
 • .
  .
 • .
  .
پرسش هاي متداول

چگونه مي توانم نام كاربري و رمزعبوراستفاده از كتابخانه ديجيتال را دريافت نمايم؟

 

كاربران گرامي پس ازتكميل و ارسال فرم عضويت الكترونيكي ، نامه اي حاوي لينك فعال سازي به ايميل شما ارسال خواهد شد كه شما با فعال سازي آن و پيوند به پورتال كتابخانه ديجيتال مي توانند از بخش درخواست سرويس، اطلاعات شخصي خود اعم از رشته و مقطع  تحصليلي، آدرس و شماره تلفن  والصاق عكس خود فرايند تكميل فرم عضويت خود را انجام دهيد پس از اين مرحله به فاصله يك روز عضويت شما مرود بررسي و تاييد خواهد شد و نام كاربري و رمز عبور شما تاييد شده و به ايميلتان ارسال خواهد شد.

 

  كتابخانه ديجيتال شهرداري اصفهان داراي چه منابع ديجيتالي مي باشد؟

 منابع و محتواي كتابخانه ديجيتال با توجه به اولويتها واهداف كتابخانه مركزي در امر مجموعه سازي و مجموعه گستري عبارتند از: مقاله، كتاب، پايان نامه، گزارشات و چندرسانه ها كه به دو زبان فارسي و لاتين دسته بندي شده اند.

 

 چگونه كتابهاي مورد نياز خودم را در كتابخانه ديجيتال جستجو نمايم؟

 با مراجعه به وب سايت كتابخانه ديجيتال و كليك بر روي لينك جستجو در منابع  بر اساس فيلد مورد نظر ( آزاد، عناوين، موضوع و ...) مي توانيد كتابها و منابع اطلاعاتي كتابخانه را جستجو و بازيابي نماييد.

پس از جستجو كتاب مورد نظر خود ، از سمت راست صفحه پايگاه مورد نظر خود و با كليك بر رويي پايگاه مورد نظر متن كامل كتابها را با كليك بر روي نسخه ديجيتال و يا آيكن سي دي مندرج در فهرست كتابها مطالعه نماييد

 

 

*خدمات جستجو و بازيابي منابع ديجيتال

كاربران ميهمان از طريق سامانه جستجوي موجود در  پورتال كتابخانه ديجيتال مي توانند منابع مورد نياز خود را جستجو و بازيابي نمايند.

*خدمات نمايش، مطالعه و تورق منابع ديجيتال

كليه كاربران كتابخانه ديجيتال مي توانند با تكميل فرم عضويت مندرج در پورتال و دريافت نام كاربري و رمز عبورو درج آن در پورتال متن كامل منابع  را به صورت صفحه به صفحه  تورق و مطالعه نمايند و يا كتابهاي گويا را بشنوند و از امكانات و خدمات ان استفاده نمايند.

*خدمات تحويل مدرك الكترونيكي

كاربراني كه عضو كتابخانه ديجيتال نيستند و مي خواهند به صورت الكترونيكي از كتابخانه ديجيتال استفاده نمايند از طريق سامانه جستجو به جستجوي كتابهاي مورد نياز خود پرداخته و با مشاهده  فهرست مندرجات كتاب و انتخاب صفحات مورد نياز خود و اعلام و ارسال ان به كتابخانه ديجيتال ،  بخشهاي مورد نياز خود را از طريق فرم درخواست مدرك  ارسال نمايند ، كتابخانه از طريق پست الكترونيكي ان را در اختيار كاربران غير عضو قرار مي دهد.

*از كتابدار بپرس ( Ask a librarian )

    از طريق اين سرويس كاربران مي توانند  با مراجعه به پورتال كتابخانه ديجيتال و با تكميل فرم از كتابدار بپرس ، نيازهاي اطلاعاتي خود را ارسال نمايند تا ظرف 48 ساعت پاسخگوي نيازهاي اطلاعاتي انها باشيم. پاسخگويي به سولات مرجع ،  راهنماي و مشاوره اطلاعاتي چاپي و الكترونيكي و معرفي كتابها ، پايگاههاي اطلاعاتي علمي ، معرفي سايتهاي اينترنتي مفيد در حوزه هاي گوناگون انجام مي پذيريد.

كليه خدمات اين سرويس رايگان مي باشد و كاربران بدون عضويت مي توانند از اين سرويس از طريق پست الكترونيك خود استفاده نمايند

*خدمات اگاهي رساني جاري 

 از طريق اين سرويس كليه اعضاي كتابخانه ديجيتال با تكميل نمودن فرم عضويت الكترونيكي  موجود در پورتال اعم از مشخصات اصلي ( رشته تحصيلي ، مدرك تحصيلي ، زمينه هاي تحقيقاتي و پست الكترونيك و ...)  مي توانندكليه اخبار، اطلاعات ، تازه هاي كتاب و منابع ديجيتال از طريق پست الكترونيك خود دريافت نمايند.

*اشاعه گزينشي اطلاعات 

 از طريق اين سرويس كليه اعضاي كتابخانه ديجيتال بر اساس رشته تحصيلي و گروه موضوعي طبقه بندي شده و متناسب با نياز اطلاعاتي موضوعي هر كاربر از طريق پست الكترونيك منابع و اطلاعات جديد به پست الكترونيك ايشان  ارسال مي گردد.

 

*سرويسهاي راهبري كاربر( اموزشهاي الكترونيكي)

در پورتال كتابخانه ديجيتال انواع راهنمائيها ، شيوه هاي دستيابي به منابع ديجيتال، چگونگي استفاده از پايگاهها و همچنين تهيه فيلمهاي اموزشي قدم به قدم استفاده از كتابخانه ديجيتال ارائه مي شود. به كليه سوالات كاربران درارتباط با خدمات كتابخانه ديجيتال در بخش پرسشهاي متداول پاسخ داده مي شود.

*خدمات مشاوره ديجيتال به صورت حضوري،الكترونيكي و تلفني

خدمات مشاوره اي به صورت حضوري، الكترونيكي و تلفني در جهت  ايجاد و راه اندازي ، راهنمايي در تجهيز زيرساختهاي فني ، سخت افزاري و نرم افزاري  و مديريت خدمات و منابع ، استانداردهاي ديجيتال سازي و تدوين آيين نامه هاي كتابخانه ديجتال انجام مي گردد. 

 چگونه و چه كساني مي توانند از سرويس خدمات تحويل مدرك الكترونيكي استفاده نمايند؟

كاربراني كه عضو كتابخانه ديجيتال نيستند و مي خواهند به صورت الكترونيكي از كتابخانه ديجيتال استفاده نمايند از طريق سامانه جستجو به جستجوي كتابهاي مورد نياز خود پرداخته و با مشاهده  فهرست مندرجات كتاب و انتخاب صفحات مورد نياز خود و اعلام و ارسال ان به كتابخانه ديجيتال ،  بخشهاي مورد نياز خود را از طريق فرم درخواست مدرك  ارسال نمايند ، كتابخانه از طريق پست الكترونيكي ان را در اختيار كاربران غير عضو قرار مي دهد.

 

 

 

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای معاونت حمل و نقل و ترافیک محفوظ می باشد | info@isfahan.ir
۱۴۰۰/۴/۳