خلاصه:
/Dorsapax/Data/Sub_104/File/1578509C.jpg
تاریخ: 1398/04/11
نوروزي

شهردار اصفهان گفت: شهرداري اصفهان به تعهدات خود در راستاي تحقق شهر دوستدار كودك به طور كامل عمل كرده، اما يونيسف از تفاهم نامه‌اي كه در وزارت كشور امضا شد عمل نكرد.

به گزارش خبرنگار ايمنا، قدرت الله نوروزي ظهر امروز_چهارشنبه_پنجم تيرماه 98 در ديدار با رييس اداره سازمان‌ها و مجامع بين المللي مركز اطلاع رساني و امور بين الملل وزارت كشور اظهار كرد: برنامه‌ها و فعاليت‌ها براي تحقق شهر دوستدار كودك بيشتر از تصور در اصفهان انجام شد، به عنوان مثال در پارك قلمستان مجموعه‌اي درحال طراحي است تا كودكان در اين مكان با نهايت آرامش به تفريح، نشاط و شادابي بپردازند.

وي تأكيد كرد: امسال نيز در راستاي همين موضوع براي هر منطقه از مناطق 15گانه شهرداري تكليف شده تا يك پروژه در راستاي شهر دوستدار كودك تعريف كنند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه در پايانه‌هاي مسافربري كاوه و صفه اتاق مراقبت مادر و كودك راه اندازي شده است، افزود: در مجاورت خانه هنرمندان محلي مناسب براي كودكان پيش بيني شده است.

وي تصريح كرد: شهرداري اصفهان به تعهدات خود در راستاي تحقق شهر دوستدار كودك به طور كامل عمل كرده، اما يونيسف از تفاهم نامه‌اي كه در شوراي وزارت كشور امضا شد و يكي از مفاد آن اختصاص اعتبار از سوي يونيسف به شهرداري اصفهان بود، عمل نكرد.

نوروزي گفت: در يك قدمي تبديل شدن به شهر دوستدار كودك قرار داريم، اما نبايد اين يك قدم شكننده باشد. باتوجه به شرايط مساعد شهر اصفهان، اين شهر بايد در راستاي شهر دوستدار كودك برجسته شود تا الگويي براي ساير شهرها باشد، نماينده شهرداري اصفهان در وزارت كشور بايد كمك كند تا روند پيوستن اصفهان به شبكه جهاني شهر دوستدار كودك محقق شود.

وي ادامه داد: بايد دستگاه‌هايي كه در امر تربيت كودك فعاليت مي‌كنند در اين بخش دخيل شوند، اما نبايد به محوريت بودن شهرداري خدشه‌اي وارد شود.

نوروزي با بيان اينكه دستگاه‌هايي همچون آموزش و پرورش، بهزيستي و هلال احمر بايد نمايندگان خود را معرفي و در راستاي شهر دوستدار كودك سياست گذاري داشته باشند، تصريح كرد: شهرداري اصفهان از ظرفيت تمام دستگاه‌ها براي مديريت بهينه شهر در جهت تحقق شهر دوستدار كودك استفاده مي‌كند.