خلاصه:
/Dorsapax/Data/Sub_104/File/1525767.jpg
تاریخ: 1398/04/24
برگزيده گان جشنواره فيلم كودك

معاونت شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان براي دومين سال متوالي در بخش جلوه‌گاه اميد سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان جايزه خود را به برترين فيلم از نگاه شهر دوستدار كودك اعطا مي كند.

سيد احمد حسيني‌نيا، معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان از 28 مرداد تا چهارم شهريورماه 1398 (همزمان با عيد سعيد غديرخم) برابر با 19 تا 26 آگوست 2019 در دو بخش «ملي» و «بين المللي» در شهر تاريخي اصفهان برگزار مي‌شود.

وي افزود: شاخص‌هاي انتخاب فيلم مشتمل بر محيط زيست مطلوب براي كودكان ، ايمني و امنيت، نشاط و شادي، دسترسي به خدمات و امكانات رفاهي، كيفيت زندگي شهري، مشاركت و حق ابراز عقيده كودكان و نظاير آن است.

وي خاطرنشان كرد: در سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان تيم داوري مركز بين المللي شهر دوستدار كودك شامل چند متخصص منتخب از بزرگسالان و چند نوجوان از شهر اصفهان است كه در بخش بلند سينمايي به داوري فيلم‌ها پرداخته و در نهايت به بهترين فيلم از نگاه تخصصي شهر دوستدار كودك جايزه خود را اهداء مي‌كند.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان ادامه داد: هدف مركز بين المللي شهر دوستدار كودك از مشاركت در جشنواره ترغيب و حساس‌كردن فيلم‌سازان به مسائل شهري و مديريت شهري مرتبط با كودكان است تا رسانه نيز بتواند نقش مهمي در تحقق شهر دوستدار كودك در ايران داشته باشد.