خلاصه:
/Dorsapax/Data/Sub_104/File/1574634.jpg
تاریخ: 1398/05/06
كودكان و حماسه راهپيمايي روز جهاني قدس‎

رئيس كميسيون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: هدف ما در كميسيون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شوراي شهر اصفهان اين است كه اصفهان را به قطب فرهنگي كودك و نوجوان تبديل كنيم كه براي تحقق آن بايد از حضور مؤثر كودكان و نوجوانان بهره‌مند شويم.

به گزارش خبرنگار ايمنا، فريده روشن در حاشيه ششمين برنامه ايده كاپ با محوريت نوجوانان با بيان اينكه نوجوانان آينده سازان جامعه هستند، اظهار كرد: باعث خوشحالي است كه در برنامه ايده كاپ شاهد ورود فكري نوجوانان تا اين اندازه در مسائل شهري بوديم و شايد قابل باور نباشد كه اين عزيزان تا چه اندازه به مسائل ريز شهري توجه دارند و مي توانند در حل مشكلات شهري تاثيرگذار باشند.

وي افزود: احساس مي كنم كه ذهن ها در سنين بالا بسته شده و تاحدي كليشه اي است و يكسري مباحث از قبل در ذهن ها وجود دارد ولي نوجوانان ذهن پويا و فعالي دارند و راه هاي خيلي جالبي را براي حل مسائل ارائه مي كنند كه حتي گاهي اين راه هاي خلاقانه به ذهن يك فرد باتجربه هم نرسيده و چه خوب است كه از ايده هاي خلاقانه نوجوانان استفاده شود چرا كه با نگاه بازتري به مسائل مي انديشند و با روش هاي ساده براي حل مسائل ايده مي دهند.

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان با بيان اينكه هدف ما در كميسيون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شوراي شهر اصفهان اين است كه در آينده اي نه چندان دور اصفهان را به قطب فرهنگي كودك و نوجوان تبديل كنيم، ادامه داد: براي تحقق اين منظور بايد از حضور كودكان و نوجوانان بهره مند شده و نيازهاي واقعي آنها را جويا شويم و آنها را در برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري شهر خلاق و پويا دخيل كنيم.

روشن خاطرنشان كرد: ما با حضور مؤثر كودكان و نوجوانان به هدف نهايي خود كه تبديل اصفهان به قطب فرهنگي كودك و نوجوان است، دست خواهيم يافت؛ ضمن اينكه رسيدن به اين هدف به همكاري همه ارگان ها و نهادهاي دولتي و خصوصي نياز دارد و براي اينكه اصفهان به عنوان شهر دوستدار كودك به شهري خلاق و فعال و پويا تبديل شود نيازمند حضور مؤثر كودكان و نوجوانان در تمامي برنامه هاي شهري است.

گفتني است؛ ايده هاي نوجوانان براي شهر در ششمين برنامه "ايده كاپ" به ميزباني مديريت پژوهش، خلاقيت و فناروي هاي نوين و با همكاري خانه نوجوان سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري اصفهان روز پنجشنبه دوم مرداد در كتابخانه مركزي ارائه و شنيده شد.