اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
نوروز متفاوت 98/ عيد بايد سلطه غم در اصفهان را بشكند
شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان گفت: نوروز 98 بايد سرشار از شادي باشد و هر گُل، درخت، نمايش، كار هنري و نورپردازي بايد بتواند ستون قوي سلطه غصه و غم را بشكند.

 قدرت الله نوروزي عصر امروز- شنبه 18 اسفند 97- در هشتمين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان اظهاركرد: شهرداري اصفهان با انجام خدمات بهينه، تسهيل گر امور است تا ارايه دهندگان خدمات، به بهترين نحو از مسافران نوروزي پذيرايي كنند.

وي تاكيد كرد: بايد شهر را تميز، خيابان‌ها را روان، فضاي سبز را شاداب و تسهيلات لازم را براي مردم و مسافران فراهم كنيم تا گردشگراني كه اصفهان را مقصد سفر نوروز خود انتخاب كرده‌اند، ايام سفر در اصفهان را با خاطره‌اي خوش سپري كنند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه براي انجام برخي امور  بايد با ساير دستگاه‌ها هماهنگي لازم انجام شود، تصريح كرد: با توجه به بازگشايي زاينده رود، پيش‌بيني مي‌شود اصفهان شرايط متفاوتي را در نوروز تجربه كند، بنابراين بايد با آمادگي بيشتري به ميدان فعاليت پا بگذاريم.

وي ادامه داد: در بهمن‌ماه سال‌جاري كه چند روزي آب در زاينده رود جاري بود، مسافران زيادي به اصفهان آمدند و تمام مهمانپذيرها، هتل‌ها و حتي مهمانسراهاي ادارات تكميل و دو ورزشگاه شهرداري در خيابان كاوه و سپاهانشهر در اختيار مسافران قرار گرفت.

تغيير چهره شهر با نصب المان‌هاي نوروزي

نوروزي با اشاره به بازديد اخير خود از كارگاه سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان، گفت: امسال به لحاظ كمّي و كيفي اقدامات خوبي در كارگاه سازمان زيباسازي انجام شده و اگر المان‌ها به موقع در دروازه‌هاي ورودي شهر و ميادين نصب شود، چهره شهر را تغيير خواهد داد.

وي تصريح كرد: بايد براي كاهش هزينه‌ها از مشاركت بخش خصوصي براي ارايه خدمات هر چه بهتر در شهر استفاده شود.

شهردار اصفهان با بيان اينكه به دنبال پياده راه شدن چهارباغ عباسي تمام گردشگران و مسافراني كه نوروز امسال به اصفهان سفر مي‌كنند، از اين محور ديدن خواهند كرد، افزود: چهارباغ بايد به يك پايگاه خدمات‌رساني خوب تبديل شود.

وي ادامه داد: منطقه ناژوان در نوروز بسيار حائز اهميت است، زيرا همه ساله مورد استقبال گردشگران قرار مي‌گيرد، همچنين مجموعه باغ گل‌ها و حاشيه زاينده رود بايد مورد توجه باشد تا مسافران از زيبايي‌ها و جاذبه‌هاي تفريحي و گردشگري اين شهر استفاده كنند.

نوروزي با بيان اينكه نوروز 98 بايد سرشار از شادي باشد، گفت: پيمايش ملي نشان داده كه اصفهان گرفتار غم و غصه است و شكستن اين سلطه كار سختي است، از اين رو هر گل، درخت، نمايش، كار هنري و نورپردازي بايد بتواند ستون قوي سلطه غصه و غم را بشكند تا رو به بهبودي برويم و اين شدني است.

فعاليت مترو در نوروز بررسي مي‌شود

شهردار اصفهان با بيان اينكه اتوبوسراني، مترو و حمل ونقل همگاني در يكسال گذشته اقدامات خوبي انجام داده اند، خوشبختانه خط يك مترو تكميل و چند ايستگاه خط دو نيز در حال احداث است، همچنين طي روزهاي اخير آغاز عمليات حفاري تونل خط دو را شاهد بوديم و اين اقدامات شايسته به نفع شهر و شهروندان است.

وي تصريح كرد: فعال بودن يا نبودن خط يك مترو در نوروز و سرويس‌دهي به مسافران بايد مورد بررسي كارشناسي قرار گيرد.

نوروزي با بيان اينكه در حال حاضر روزانه 650 هزار نفر از شهروندان اصفهاني با اتوبوس جابه جا مي شوند، گفت: اين آمار نشان مي‌دهد از تعداد خودروها در شهر كاسته شده است.

تاریخ:
1397/12/19
تعداد بازدید:
66
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.