اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
استقرار ستادهاي هدايت و اسكان مسافران در 5 محور ورودي شهر
اميري خبر داد:

جانشين رييس ستاد اجرايي خدمات سفر شهر اصفهان گفت: ستادهاي هدايت و اسكان مسافران در پنج محور ورودي شهر اصفهان مستقر مي‌شوند.

 حسين اميري در هشتمين نشست ستاد اجرايي خدمات سفر شهر اصفهان با بيان اينكه توجه به نظرسنجي‌هاي سال قبل مي‌تواند نكات بسيار ارزنده‌اي را در اختيار مديران قرار دهد، اظهاركرد: براساس نظرسنجي‌هاي سال‌ گذشته از ستاد خدمات سفر شهر اصفهان، كمترين ميزان رضايت‌مندي مردم از تعداد پاركينگ‌ها در هسته مركزي شهر با 46.5 درصد، ترافيك شهر با 56 درصد و سرويس‌هاي بهداشتي با 57 درصد بوده است.

وي ادامه داد: بيشترين رضايت‌مندي مردم طي نوروز 97 در بخش نظافت شهر با 98 درصد، زيباسازي شهري با 97 درصد و نظم و امنيت با 95 درصد بوده است كه مديران شهري با توجه به اين آمارها بايد اقدامات اساسي را انجام دهند.

جانشين رييس ستاد اجرايي خدمات سفر شهر اصفهان پيرامون اقدامات انجام شده در ستاد تصريح كرد: فعاليت‌هاي ستاد در چهار مرحله برنامه‌ريزي و هماهنگي، آماده‌سازي، اجراي مانور و تصميم گيري و جمع‌بندي اقدامات تعريف شده است.

اميري با اشاره به اينكه مرحله اول فعاليت ستاد شامل برنامه‌ريزي و هماهنگي از تاريخ 15 آذرماه آغاز شده است، اظهار كرد: تاكنون هفت جلسه با مديران كميته‌هاي 10گانه تشكيل و تقسيم كار و تشريح وظايف انجام شده است، همچنين كارگروه كميته‌هاي اجرايي در تمام مناطق تشكيل شد.

وي افزود: جلساتي با دستگاه‌هاي مسئول در سطح شهر از جمله دستگاه‌هاي تعزيراتي، قضايي، دانشگاه علوم پزشكي، اتاق اصناف و ساير دستگاه‌ها داشتيم كه در اين جلسات تقسيم بندي كار بين دستگاه‌ها و هماهنگي براي ارائه خدمات به مسافران انجام شده است.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان گفت: در جلسات متعدد با شهرداران و فرمانداران شهرهاي همجوار در شمال، جنوب و غرب، تقسيم كار صورت گرفت تا سرريز جمعيت مسافراني كه وارد شهر اصفهان مي‌شوند به اين شهرها منتقل شود، در همين راستا طي برگزاري جلسات متعددي در شهرهاي همجوار ستادهاي اسكان و هدايت مسافران فعال شده است.

اميري با اشاره به اينكه ستادهاي هدايت و اسكان مسافران در پنج محور ورودي شهر اصفهان نيز تعريف شده است، اظهار كرد: ستادهاي هدايت و اسكان مسافران نوروزي در محور شمال در بزرگراه معلم با مسئوليت شهرداري منطقه 12، محور شمال غرب در بلوار آزادگان با مسئوليت شهرداري منطقه دو، محور غرب در حوزه خميني شهر با مسئوليت شهرداري منطقه 9 و همكاري بخشداري و فرمانداري خميني‌شهر، محور جنوب در راه‌آهن با مسئوليت شهرداري منطقه شش و محور شرق با مسئوليت شهرداري منطقه 15 برنامه‌ريزي شده است.

وي با بيان اينكه شهر اصفهان در ايام نوروز آمادگي پوشش حدود 180 هزار مسافر را در طول شبانه روز دارد، خاطرنشان كرد: ظرفيت هتل‌ها و مهمانپذيرها 15 هزار نفر، منازل استيجاري 80 هزار نفر، همچنين آموزش و پرورش حدود 7500 كلاس را با ظرفيت 40 هزار نفر به مسافران نوروزي اختصاص داده‌ است. خوابگاه‌هاي دانشجويي هم با ظرفيت پنج هزار نفر و مركز گردشگري فدك در حدود 15 هزار نفر آماده استقبال از مسافران نوروزي است.

رئيس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان پيش‌بيني شرايط اضطراري را لازم دانست و گفت: 30 سالن ورزشي شهرداري و 10 سالن ورزشي دستگاه‌هاي ديگر در اصفهان تجهيز شده‌اند تا بتوانيم در شرايط اضطراري و مازاد بر ظرفيت در صورت نياز از اين سالن‌ها براي اسكان مسافران نوروزي استفاده كنيم همچنين هماهنگي‌هاي لازم با حسينيه‌ها انجام شده تا مشكلي براي اسكان مسافران ايجاد نشود.

معاون خدمات شهري شهرداري اصفهان در ادامه به تشريح وظايف كميته‌هاي ستاد خدمات سفر شهر اصفهان پرداخت و گفت: در كميته اطلاع رساني مقرر شد 200 هزار نقشه و 30 هزار دفترچه اطلاع رساني تهيه شود و در اختيار مسافران قرار گيرد و همچنين 20 كيوسك‌هاي اطلاع‌رساني در سطح شهر  جانمايي شده است كه پاسخگوي مسافران در شهر مي‌باشند، همچنين دوچرخه‌سواران راهنما همچون سال گذشته در سطح شهر حضور دارند و با حركت در محورهاي تعيين شده مردم را راهنمايي مي‌كنند.

وي با اشاره به اينكه در كميته منابع انساني حدود 500 نفر از كاركنان شهرداري كار خدمات‌دهي به فعاليت‌هاي ستاد خدمات سفر را انجام مي‌دهند، تصريح كرد:  كميته منابع انساني وظايف اين كاركنان را مشخص و تقسيم بندي نموده و از تاريخ 25 اسفند تا 16 فروردين 98 به طور ويژه به مسافران نوروزي خدمات ارائه مي‌دهند و به طور ويژه بر  حضور  و كاركرد آن‌ها نظارت مي‌شود.

تاریخ:
1397/12/19
تعداد بازدید:
47
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.