اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
براي همدردي با سيل زدگان برنامه‌هاي هفته فرهنگي اصفهان لغو شد
.

شهردار اصفهان گفت: براي همدردي با مردم ايران تمام برنامه‌ها هفته فرهنگي اصفهان لغو و به جاي آن برنامه‌هايي با محوريت وحدت و انسجام بين مردم و حمايت از هموطنان سيل زده جايگزين مي شود.

قدرت الله نوروزي عصر امروز سه‌شنبه- 20 فروردين 98- در نخستين نشست فصلي مديران شهري در سال جاري با اشاره به اهداف مطرح شده در طرح سنجش پذيري شهرداري اصفهان اظهار كرد: تمام اهداف مطرح شده در اين طرح بايد محقق شود چراكه سنجش پذيري كمك مي‌كند به يك ارزيابي صحيح از عملكرد شهرداري برسيم. سنجش پذيري بايد در تمام بخش‌هاي شهرداري به طور جدي دنبال شود.

شهردار اصفهان با ابراز خرسندي از برگزاري نخستين نشست فصلي مديران شهرداري اصفهان مصادف با اعياد شعبانيه گفت: پيوستگي اين ايام با بهار طبيعت، عيد نوروز و آغاز سالي خوب همراه با اعلام شعار مقام معظم رهبري مبني بر «رونق توليد» را بايد به فال نيك گرفت.

نوروزي با اشاره به حوادث اخير در كشور خاطرنشان كرد: باوجود اين ايام مبارك، برخي بي‌تدبيري‌ها و فشار سنگين حوادث طبيعي، تبديل به مصيبت شد، اين واقع را به تمام مصيبت ديدگان تسليت گفته و تأكيد مي‌كنم كه براي كاهش آلام آن‌ها، بايد آنچه را كه در توان داريم انجام دهيم.

حضور مؤثر شهرداري اصفهان در خرم‌آباد

وي اظهار كرد: خوشبختانه شهرداري اصفهان به موقع و درست در نخستين روز بروز خطرات شديد سيلاب خرم‌آباد، در اين شهر حضور يافت و عملكرد خوبي داشت و همچنين اعلام حمايت شهروندان اصفهاني را به گوش مسئولان شهرهاي سيل‌زده رساند.

نوروزي با اشاره به حضور شهرداري اصفهان در مناطق سيل‌زده خوزستان افزود: در كمك به مناطق سيل‌زده خوزستان شهرداري اصفهان و برخي ديگر از شهرداران شهرهاي مختلف استان نيز حضور يافتند.

وي تصريح كرد: با توجه به شهرداري اصفهان مسئوليت امدادرساني به دو منطقه سيل‌زده اهواز را بر عهده گرفت امكانات، نيروها و تجهيزات خود را به اين مناطق اعزام شد تا خطراتي كه مي‌تواند جان جمعيت بيش از يك ميليون نفري اهواز را تهديد كند برطرف سازد.

نوروزي تأكيد كرد: شرايط در آن منطقه به گونه‌اي است كه اگر ذره‌اي غفلت شود و بارش شديد باران اتفاق بيفتد بيم آن مي‌رود اتفاقات ناگواري رخ دهد؛ كارون با عرضي در حدود هزار متري كه درختان نخل برخي مناطق تا گلو در آب آن فرورفته‌اند و در حاشيه پارك‌ها و خيابان‌ها آب همه‌جا را فراگرفته، سيل بندهايي در اطراف رودخانه كارون ايجاد شده اما آب لبريز است به طوري كه فاضلاب و پساب نيز در برخي نقاط بيرون زده است.

وظيفه انساني خود را انجام مي‌دهيم

وي خاطرنشان كرد: گروه امدادي از نقاط مختلف اصفهان در اهواز مستقر شده و در حال خاك‌برداري برخي نقاط و تقويت سدها هستند كه اميدواريم هرچه زودتر مشكلات موجود در آن نقاط برطرف شود.

شهردار اصفهان با بيان اينكه در هر ثانيه سه هزار و 200 مترمكعب آب وارد رودخانه كارون مي‌شود، گفت: بايد تدابير لازم اتخاذ شود تا اتفاقات ناگواري حادث نشود، البته روز گذشته چند تن از وزرا در اتاق بحران شهر اهواز گرد هم آمده‌اند.

وي اظهار كرد: وظيفه‌داريم تلاش‌هاي امدادي را ادامه دهيم حتي اگر در شهر اصفهان كمپرسي، لودر و ساير تجهيزات نداشته باشيم به طوري كه منجر به تعطيلي پروژه‌ها شود، زيرا در اين شرايط اولويت اصلي امدادرساني است و با توجه به شرايط اضطراري موجود و اهميت نجات جان انسان‌ها، شهرداري اصفهان به امدادرساني‌هاي خود ادامه خواهد داد و از وظيفه انساني خود كوتاه نخواهيم.

شهردار اصفهان با ابراز خرسندي از اينكه سال گذشته برنامه‌ها و اهداف در تمام حوزه‌ها طبق برنامه پيش رفت و موفقيت‌هاي خوبي حاصل شد، تأكيد كرد: مدت صدور پروانه ساختماني كمتر از يك ماه است و صدور هيچ پايان ساختي بيشتر از 45 روز طول نخواهد كشيد كه اگر اين اتفاق حاصل نشود نسبت به سال 97 عقب‌ماندگي خواهيم داشت، اگرچه همين مدت نيز بايد كاهش يابد.

تمام پروژه‌هاي عمراني فعال است

وي با اشاره به فعاليت‌هاي انجام‌شده در حوزه عمراني شهر طي سال گذشته خاطرنشان كرد: امروز هيچ‌كسي نمي‌تواند بگويد كه پروژه‌اي در شهر معطل‌مانده يا به دليل بدهكاري متوقف است چراكه خوشبختانه در حال حاضر پروژه‌هاي متوقف مانده، از سالن اجلاس گرفته تا نمايشگاه بين‌المللي فعال است.

نوروزي ادامه داد: در جاي‌جاي شهر هركجا پروژه‌اي نيمه‌كاره مانده در حال حاضر نه‌تنها فعال‌شده بلكه پروژه‌هاي جديد نيز آغاز شده است.

وي تصريح كرد: در سال گذشته شهرداري اصفهان با بحران‌هاي متعددي مواجه بود اما با تدابير انديشيده شده هزار ميليارد تومان تعهد بانكي را تعيين تكليف كرد و در دو مرحله هزار ميليارد تومان اوراق مشاركت دريافت كرد كه بازپرداخت 500 ميليارد تومان آن بر عهده دولت است.

شهردار اصفهان با بيان اينكه سال گذشته تعهدات دوره قبلي مديريت شهري از طريق تسويه‌حساب‌هاي اعتبارات دولتي و تهاتر انجام شد، گفت: خوشبختانه دولت نيز به تعهدات بانكي خود عمل كرده است و در برنامه داريم كه چهار وام ديگر به مبلغ 200 ميليارد تومان دريافت كنيم؛ انجام اين اقدامات نياز به پيگيري‌هاي متعدد و روابط قوي داشت كه خوشبختانه در توان شهرداري است.

وي تصريح كرد: تمام سفرها به تهران يك روزه و توأم با حداقل پنج جلسه مهم كاري است، اين موضوع يك ديپلماسي صحيح است و به اين روند ادامه خواهيم داد.

لغو برنامه‌هاي هفته فرهنگي اصفهان

نوروزي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش مالي و اقتصادي شهرداري اصفهان گفت: سال گذشته در بخش مالي و اقتصادي اتفاقات خوبي رقم خورد و بسياري از بدهي‌ها پرداخت شد؛ همچنين اوراق مشاركت خوبي دريافت كرديم و مذاكرات براي دريافت 200 ميليارد تومان اوراق مشاركت ديگر در حال انجام است.

وي به اقدامات حوزه فرهنگي شهرداري اصفهان اشاره و اظهار كرد: حوزه فرهنگي تنها بخشي چالشي است زيرا هر سليقه‌اي نوعي برنامه‌اي مي‌پسندد؛ بنابراين كار در اين حوزه با مسائل اجتماعي، فرهنگي و ديدگاه‌هاي متفاوتي مواجه است اما نوروز امسال نظرسنجي‌ها نشان داد كه عملكرد شهرداري اصفهان در اين بخش همچون ساير بخش‌ها خوب بوده است.

شهردار اصفهان تأكيد كرد: هر جا بيشتر حمله مي‌شود و نظراتي بيان مي‌شود كه نشان از بي‌انصافي است، همان‌جايي است كه فعاليت‌هاي انجام‌شده در حوزه فرهنگي اثربخش بوده است.

وي تصريح كرد: علي‌رغم اينكه معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري اصفهان 175 برنامه و دو هزار اجرا براي هفته فرهنگي اصفهان پيش‌بيني كرده بود، تصميم بر آن شد در شرايطي كه هم وطنان در استان هاي مختلف درگير سيل و آسيب هاي ناشي از آن هستند اين برنامه لغو و با همكاري سمن ها برنامه‌هاي در حمايت از سيل زدگان جايگزين شود، زيرا هيچ كار فرهنگي بالاتر از ياري رساندن به اين عزيزان نيست.

شهرداري نماينده بخش عمومي است

نوروزي تأكيد كرد: شهرداري اصفهان چابك سازي شهرداري را در دستور كار خود قرارداد و امسال نيز اين مسير را ادامه خواهد داد.

وي با بيان اينكه بودجه چهار هزار و 100 ميليارد توماني شهرداري اصفهان در سال جاري بدان معناست كه هرماه بايد 400 ميليارد تومان درآمد وصول شود تا بتوان هزينه‌هاي شهر را تأمين كرد، گفت: در صورت تحقق اين مهم همچون سال گذشته كه با افتخار حقوق كاركنان شهرداري در بخش‌هاي مختلف را به موقع پرداخت كرديم، امسال نيز مي‌توانيم موفق عمل كنيم.

شهردار اصفهان ادامه داد: شهرداري هر جا و در هر شركتي سهام دارد مي‌خواهيم آن‌ها نيز در مسائل شهري و كمك به شهرداري اثرگذار باشند، بايد از پروژه‌هاي شركت‌ها به عنوان افتخارات شهرداري نام ببريم چراكه قرار نيست به آنچه امانت‌دار آن هستيم، حتي به‌اندازه يك سهم، بي‌تفاوت باشيم.

وي افزود: در شهرداري نماينده بخش خصوصي نيستيم بلكه نماينده بخش عمومي بوده و بايد به خوبي از اين امانتي كه در اختيار داريم پاسداري كنيم.

بودجه 98 بايد محقق شود

نوروزي با بيان اينكه امروزه نه تنها توده مردم بلكه متخصصان و شهرداران كلان‌شهرها از شهرداري اصفهان به عنوان شهرداري موفق ياد مي‌كنند، تأكيد كرد: راز موفقيت شهرداري اصفهان كار، تلاش و برنامه‌ريزي و وحدت و انسجام بين مديران است و اگر كسي بخواهد به اين وحدت، انسجام و تعامل آسيب بزند به آن‌ بها نمي‌دهيم.

وي گفت: تحقق بودجه چهار هزار و 100 ميليارد توماني شهرداري اصفهان فقط با كار، كار، كار و انگيزه قوي ممكن است و مديران شهرداري بايد اين مهم را به زيرمجموعه‌هاي خود تعميم دهند.

شهردار اصفهان با بيان اينكه تمام كاركنان شهرداري بايد به تكاليف خود به نحو احسن عمل كنند و وفاداري و احساس تعلق به سازمان خود داشته باشند، تصريح كرد: بايد با عملكرد شايسته بر دل‌ها تسلط پيدا كنيم.

وي ادامه داد: بودجه سال 98 شهرداري اصفهان بر اساس برنامه‌اي مدون ارائه شده بنابراين بايد براي اجراي درست برنامه‌ها، بودجه را به موقع تحقق بخشيم.

نوروزي با اشاره به محورهاي بودجه سال جاري اظهار كرد: بايد به تمام محورهاي بودجه توجه و نسبت به ارزيابي عملكردها اقدام كرد و ضمن تحقق بودجه به كيفيت خدمت‌رساني، افزايش بهره‌وري و رضايتمندي مردم توجه شود.

سرانه 2 ميليوني هر شهروند از بودجه

وي ادامه داد: مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان بايد در تعامل با تمام بخش‌ها اين‌گونه عمل كنند تا كيفيت خدمات ارتقاء پيدا كند در واقع بايد در مسير برخورد درست و انساني با مردم حركت كرده و توازن منطقه‌اي ايجاد كنيم.

شهردار اصفهان با بيان اينكه در حال حاضر سرانه هزينه‌اي هر شهروند اصفهاني دو ميليون تومان است، گفت: به طور قطع نمي‌دانيم كه آيا هركدام از شهروندان از اين دو ميليون تومان بهره‌مند مي‌شوند يا خير؛ ممكن است برخي بيشتر از اين و برخي كمتر استفاده كنند، پس اگر از عدالت به طور واقعي سخن مي‌گوييم بايد به آن جامع عمل پوشاند.

وي با تأكيد بر اينكه در سال جاري بايد در شهر اصفهان 15 كار شاخص انجام شود، تأكيد كرد: هركدام از مناطق 15 گانه شهرداري اصفهان در سال جاري بايد يك كار شاخص ارائه كند، به طور مثال فاز نخست نمايشگاه بزرگ اصفهان امسال افتتاح مي‌شود و اين مهم مي‌تواند يك موضوع شاخص باشد.

نوروزي ادامه داد: با برنامه‌ريزي صحيح مي‌توان سال 98 كه گفته مي‌شود سال سختي است را به بهترين نحو پشت سر گذاشت و اين ظرفيت را در توان مديران شهري مي‌بينيم كه در سختي‌ها امور را به خوبي پيش برده‌اند.

وي ابراز اميدواري كرد: با هماهنگي، وحدت، انسجام، دلسوزي، انگيزه و توان مضاعف شعار رونق توليد در امور مربوط به شهرداري تحقق يافته و گام‌هاي بزرگي در اين راستا برداشته شود.

تاریخ:
1398/01/21
تعداد بازدید:
80
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.